Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 28-07-14, 18:04
tolee Ο χρήστης tolee δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-09-2013
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 158
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατω απο 26 αυξανονται οι πιθανοτητες για fin rot κλπ
Το ψαρι γενικοτερα παει καλυτερα σε πιο ψηλες θερμοκρασιες, ασχετα αν επιζει και στους 22-23
Aυτο βεβαια με βαζει σε αλλες σκεψεις...

βλεπω απο το seriouslyfish οτι οι θερμοκρασιες για μονομαχο ειναι 22-30...
εσυ μου λες να τον αφησω μεχρι 32 το καλοκαιρι και εως 26 μιν. το χειμωνα... δεν εχω λογο να μην σε πιστεψω ουτε οταν μου λες για υψηλοτερη απο την μεγιστη που δινει το εν λογω σαητ (το οποιο πιστευω ειναι απο τα καλυτερα του ειδους) ουτε οταν μου λες οτι στην ελαχιστη που δινει (22 βαθμοι) ειναι πιο ευαλωτο σε ασθενεις...
αυτο ομως που με βαζει σε σκεψεις ειναι το εξης:
γιατι να μην ισχυει το ιδιο και για τα white cloud? γιατι δλδ να μην μπορω να τα αφησω 2-3 ή και 4 βαθμους πανω απο αυτο που μου λεει το παραπανω σαητ? ειναι μηπως πιο ευαισθητα τα white cloud?


οπως ξαναειπα, δεν εχω κανενα λογο να μην σε πιστεψω, αλλα οπως καταλαβαινεις οι αποψεις διιστανται τοσο αναμεσα στους χομπιστες οσο και στα διαφορα σαητ, κι εγω σαν νεος στο χομπι και απειρος, δεν ξερω ποιον πρεπει να ακουσω και ποιον οχι... και φυσικα δεν εχω καμια ορεξη να γυρισω απο τις διακοπες και να τα βρω ολα ψοφια ή να εχει καει η αντλια του φιλτρου λογω υπερβολικης εξατμισης... πρωτο μου καλοκαιρι με ενυδρειο ειναι, μην παθουμε καμια ζημια!

οπως ομως δεν εχω κανενα λογο να μην πιστεψω εσενα, ετσι δεν εχω κανενα λογο να μην πιστεψω και τα αλλα παιδια που ενδιαφερθηκαν για τον προβληματισμο και τα ψαρια μου (και τους ευχαριστω πολυ και δημοσια) τα οποια μου ειπαν ρητα οτι εχουν white cloud και δεν εχουν αντιμετωπισει ποτε καποιο προβλημα σε αυτες τις θερμοκρασιες...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01506 seconds with 11 queries