Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 26-06-11, 12:54
Το avatar του χρήστη redman88
redman88 Ο χρήστης redman88 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-03-2011
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 413
Προεπιλογή

φιλε μου θα σου προτινα να μην παρεις γεννηστρα γιατι στρεσαροντε τα ψαρια οταν τα βαλεις μεσα σε τοσο μικρο χωρο και θα εχουν προβληματα στην αναπτυξη μεχρι και θανατο....

για την τροφη μην σε αγχωνει παντα κατι θα βρουν να φανε ακομα και αν δεν μπορεις να το δεις και να το καταλαβεις
η επιλογες ειναι πολλες στο θεμα της διατροφης ειναι πολλες και θα σου πω 2 πραγματα πανω σε αυτο και μετα εσυ αποφασιζεις:
η αρτεμια ειναι κατι που δεν θα σου προτεινα μια και ειναι ακριβη και την θεωρω "αχρηστη" για τασυγκεκριμενα ψαρια μια και μπορουν να τραφουν κανονικα με οποιαδηποτε τροφη αρκει να την τριβεις καλα, αν θελεις υπαρχουν και ετοιμες τροφες σαν πουδρα
η δικη μου προταση ειναι να ξεκινησεις μια καλλιεργεια grindal κατι που ειναι τζαμπα και πολυ ευκολο να το κανεις μιας και εισαι αθηνα και ειναι πολυ καλη ζωντανη τροφη για ολα σου τα ψαρια απο τον γονο μεχρι και τα κορυντορακια

οσο για το αν υπαρχει κινδυνος να φαγωθουν απο τα μεγαλυτερα δυστυχως η απαντηση ειναι ναι
αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να βαλεις σε μια γωνια του ενυδρειου σου αρκετο κερατοφυλλο και θα κρυβοντε εκει μεσα
απωλιες παντα θα υπαρχουν(στον γονο) αλλα τα πιο δυνατα θα επιβιωνουν

καλη επιτυχια φιλε μου και μην αγχωνεσαι,ακομα και αυτη η γεννα να μην παει καλα ειμαι σιγουρος οτι στην επομενη θα εισαι καλυτερα προετοιμασμενος!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01411 seconds with 11 queries