Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 18-02-03, 18:43
Το avatar του χρήστη batza
batza Ο χρήστης batza δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-12-2002
Περιοχή: corfu
Μηνύματα: 172
Προεπιλογή

Φιλοι μου αγαπιμενοι καταρχας να σας πω οτι η ευκερια για ενα τετιο ενυδρειο μου δινετε καθοτην ξεκιναω σε λιγο κερο την οικοδομιση της κενουριας μου κατοικιας. Και αφου θα μπω στο λουκι αποφασισα να αφιεροσω ενα κοματι για την κατασκευη αυτην. Το ενυδρειο αυτο θα εχει μονο την προσοψη κρισταλινη, το υπολιπο θα ειναι φτιαγμενω απο μπετο. Οι διαστασεις του ειναι οι εξεις, 3μ μικος, 2μ ιψος, 1,5μ βαθος. Θα χρισιμοποιησω πολα υλικα που χρισιμοποιουμε στην κατασκευη πισινας, τα οποια μπορω να αγορασω σε τιμες κοστους.Το φιλτραρισμα του νερου θα αναλαβουν δυο μικρα φυλυρα πισινας τα οποια θα γεμισω με τα καταλιλα υλικα. Η θερμανση του νερου θα γινετε μεσο του σιστιματος κεντρικης θερμανσης του σπιτιου με σερπαντινα και τους καταλιλους αυτοματισμους, ηλεκτροβανες ηλεκτρονικους θερμοστατες κτλ. Η κικλοφορια του νερου θα γινετε με τη βοιθια δυο κικλοφοριτων ομιους με αφτους που χρισιμοποιουμε στα σιστιματα κεντρικης θερμανσης, οι οποιοι ειναι εντελος αθοριβοι και πολυ αξιοπιστοι. Τορα αρχιζουν οι εροτισεις ποια θα ηταν η ποιο ηδανικη ανακικλοση του νερου (λιτρα ανα ωρα) σε ενα τετιο ενυδρειο θα ηθελα αν ειναι δινατον ενα οικονομικο προγραμα μην γινω και συνετερος με τη ΔΕΗ. Ποιο θα ηταν το ιδανικοτερο παχος για το ιποστρομα Τη θα μου προτινατε για τον φοτισμο Λετε να ειπαρξει προβλιμα με τον σοβα που θα χρισιμοποιηθει για την επικαλιψη του μπετον λογο του οτι θα περιεχει μεσα καποια χιμικα στεγανοποιησης Αυτα προς το παρον, περιμενω τις απαντισεις σας
__________________
African Master
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01508 seconds with 11 queries