Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #92  
Παλιά 21-07-10, 22:03
Το avatar του χρήστη Yiannis59
Yiannis59 Ο χρήστης Yiannis59 είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-02-2007
Περιοχή: Καπανδρίτι-Αττικής
Μηνύματα: 1.440
Προεπιλογή

[QUOTE=Andros;466285]
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MIXALIS CYPRUS Εμφάνιση μηνυμάτων

Χωρκανε αν βλεπω καλα το φιλτρο σου ειναι το Τ40 της sera?
Πολυ καλο φιλτρο αν και το πιο παλιο μοντελο που ειχα εγω ειχε προβλημα με τα ηλεκτρονικα του εντουτοις το μοντελο που εχεις ειναι πολυ καλο....για αρχη....γιατι μετα δεν θα τα βγαζει περα μονο του.

10000 λιτρα χωρκανε....μπηκες απο την αρχη σε βαθεια νερα!!!!
Και καλα κανεις δηλαδη, αφου σιγα σιγα θα μαθεις να κολυμπας
Δεν γινοταν αλιως Ανδρο (για τα λιτρα) έπρεπε να δώσω βάθος γιατί εδω που μενω οι θερμοκρασίες τον χειμώνα ειναι κοντά στο μηδέν συν η πλην ,
Για το φιλτρο θα δουμε εχω κανει κάποιες προσπάθειες να ενισχύσω την βιολογία οπως μια κρυφη λιμνη κατω απο τον καταρράκτη γεματη βιολογικο υλικό και ενα προφιλτρο το εχω ανεβάσει και εδω στις κατασκευές,
ακομα λειτουργει καποιες ωρες σκιμμερ floating που καθαριζει την επιφανεια συν επαγγελματική σκουπα που ρουφα νερο οποτε μια φορα την βδομαδα την κανω λαμπικο απο κατακάθια.
Αν δεν τα βγάλει περα με ολα αυτα θα παω για δεύτερο η το παλιο κολπο του Βασιλη με το ποταμακι και τα φυτα.
Δεν εχω παρουσιάσει τίποτε ακόμα γιατι ειναι μεν σε λειτουργία αλλά απο εμφάνιση δεν λέει μια και εχω δώσει έμφαση και πειραματίζομαι στην λειτουργία της μόνο με ηλιακή ενέργεια (για αυτό και το αφαιρούμενο floating surface skimmer)
__________________
Δισκοπάθεια
Και άσχετος από λίμνες
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01835 seconds with 11 queries