Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 17-12-07, 10:43
Το avatar του χρήστη lucy
lucy Ο χρήστης lucy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-01-2007
Περιοχή: Δράμα
Μηνύματα: 1.993
Προεπιλογή

Αυτό που λέτε το πρόβλεψα. Η καλαμωτή στηρίζετε σε πολλά ξύλινα δοκαράκια 3χ3 εκ. (είχε μπόλικα στην άκρη ο πατέρας μου).

Με το χιόνι δεν φοβάμαι για πάγο. Η ξερή παγωνιά με φοβίζει, κι απ' ότι μου είπε στην τελευταία συνάντηση ένας συνχομπίστας, θα έχουμε τρομερή παγωνιά στις 10 Φεβρουαρίου, αν επαληθευτούν οι προβλέψεις.

Όταν είχα τα ψάρια στην γλαστρολίμνη, έπιανε λεπτό πάγο στην επιφάνεια και μια φορά είχε γίνει 3-4 εκ. Τα ψάρια έζησαν. Τότε ένας κτηνίατρος μου είχε πει πως δεν έχουν πρόβλημα γιατί πέφτουν σε χειμέρια νάρκη. Αυτά τα ίδια ψάρια έχω και στην λίμνη, δεν θα τα καταφέρουν καλύτερα τώρα;

Για τον παγετό σκέφτομαι να τα ψαρέψω με απόχη και να τα βάλω, μόνο γι' αυτές τις μέρες, σ' ένα δοχείο σε μέρος που δεν θα πιάσει πάγο. Και μετά ξανά πάλι στην λίμνη. Λέτε να στρεσαριστούν πολύ; Αλλά καλύτερα λίγο στρεσαρισμένα παρά κατεψυγμένα.
__________________

«...όταν μια πόρτα στη ζωή κλείνει, μια άλλη ανοίγει. Ευτυχισμένος θα είναι ο άνθρωπος που δεν θα σταθεί να κλαίει μπροστά στην κλειστή πόρτα, αλλά θα ψάξει να βρει την ανοικτή και να ευτυχήσει
[B]Helen Keller

[
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01360 seconds with 11 queries