Θέμα: husky puppy !!!
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #78  
Παλιά 31-01-13, 10:48
Το avatar του χρήστη eimaste aR21rwstoi
eimaste aR21rwstoi Ο χρήστης eimaste aR21rwstoi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-11-2010
Περιοχή: ΧΙΟΣ
Μηνύματα: 1.584
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leda Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω δεν μπορω να καταλαβω ενα πραγμα,καθε φορα που μιλαμε για καθαροαιμα,στην συζητηση αρχιζουν να εισβαλλουν οι κλασσικες ατακες του τυπου "ολα εχουν ψυχη,ψυχουλες ειναι ολα και τα αδεσποτακια και τα ημιαιμα,δεν εχει σημασια αν ειναι καθαροαιμο η οχι,εγω το ιδιο θα το αγαπω " κλπ κλπ.
αμφισβητει ποτε κανεις ολα αυτα?πλεον πολυ το αμφισβητουν και επειδη εχουν δει πολλα τα ομορφα ματια μου εγω το λεω παντα
κι εγω εχω ΚΑΙ ημιαιμο αδεσποτο.κι εγω εχω
οταν μιλαμε ομως για καθαροαιμα,μιλαμε γι αυτα και οχι για το αν εχουν ισαξια οντοτητα και τα ημιαιμα και τα αδεσποτα...ειναι τελειως αλλο θεμα συζητησης,
βασικα δεν τιθεται καν συζητηση για κατι αυτονοητο.συμφωνω αλλα σου ειπα πιο πανω γιατι το λεω

ας μου εξηγησει λοιπον τωρα καποιος,που ας πουμε λατρευει σαν φυλη τα χασκυ για παραδειγμα,η τα ντομπερμαν,η ..η...
τι αγαπαει σε αυτη τη συγκεκριμενη φυλη και την επιλεγει?την ομορφια και τον χαρακτηρα του
αυτο κι εκεινο και το αλλο...μαλιστα μεχρι εδω.
αυτα ολα ,που εσενα σου αρεσουν τοσο και τα θελεις,
ΠΟΙΟΣ τα δημιουργησε ???μεχρι ενα χρονικο σημειο η αναγκη του ανθρωπου για να εξυπηρετει το εκαστοτε σκυλι εναν συγκεκριμενο σκοπο
ο καλος θεουλης?
ο κυρ τασος που εχει την εβγα και ζευγαρωσε την σκυλα του?
ο κολλητος σου που εχει ενα "και γαμω τα σκυλια σου λεω!"?
οταν λεει καποιος"γουσταρω απιστευτα τα χασκυ",ποια χασκυ εννοει?
τι αντιπροσωπευει το ονομα μιας φυλης?
ειναι πισω απο ολα αυτα το προτυπο της φυλης,η οχι???ειναιιιιι
χαζευουμε με εναν καθαροαιμο σκυλο χασκυ και θελουμε να αποκτησουμε ενα "τετοιο"??
γιατι τοτε λεμε,(κατοπιν εορτης)
"αχ και δεν με νοιαζει εμενα κι αν δεν εχει πεντιγκρυ κι αν ειναι εκτος προτυπου και αν δεν ειναι εκατο τοις εκατο καθαροαιμο,τον αγαπαω και ψυχουλα εχει ιδια κλπ κλπ"?
αν δεν σε νοιαζει,ΓΙΑΤΙ θελεις ΧΑΣΚΥ?
ΕΝΑ ειναι το χασκυ.
γιατι σου σηκωνεται με το να λες "εχω καθαροαιμο χασκυ "?ε οχι και τετοια διαστροφη ρε leda
γιατι επιλεγεις τις αγγελιες που πουλανε "καθαροαιμα χασκυ απο γονεις αστερια και πεη μπλου"???αγγελια και καθαροαιμο συνηθως δεν πανε μαζι
γιατι σπαζεσαι οταν σου πουν οτι δεν ειναι καθαροαιμο και αρχιζεις την αμυνα μεσω επιθεσης?
γιατι δεν πας σε ενα καταφυγιο να παρεις ενα απο τα εκατονταδες αδεσποτα που μοιαζουν πολυ με χασκυ?
που ενας ασχετος ουτε καν θα το καταλαβαινε οτι δεν ειναι χασκυ?
δεν εχουν ψυχουλιτσουλα κι αυτα?
εχεις δικιο σε αυτα που λες αλλα νομιζω οτι αυτη η συζητηση ειναι ακυρη
γιατι δεν τους ενδιαφερει ολους του πεντιγκρι
και οσα σκυλια εχουν πεντιγκρι δεν σημαινει οτι ειναι και αντιπροσωπευτικο δειγμα της φυλης τους!!!


γιατι δεν ανοιγουμε ενα αλλο θεμα για σκυλια ?
μην χαλαμε και του φιλου που σωστα επραξε και ενδιαφερθηκε για το σκυλι που θα τον συντροφευει για μεγαλο μερος της ζωης του?
ειναι πολυ σωστο που εκανε τον κοπο και μπηκε και ερωτησε αλλοι δεν θα το εκαναν καθολου
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01762 seconds with 11 queries