Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 21-01-12, 18:09
xristos1988 Ο χρήστης xristos1988 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 05-03-2011
Περιοχή: νομος πελλας
Μηνύματα: 10
Προεπιλογή

ευχαριστώ για τις απαντήσεις, για τα κόι για να πώ την αλήθεια είχα διαβάσει ένα άρθρο ότι σε ιδιοτικές λίμνες βάζουνε οι ιδιοκτήτες υβρίδια κόι για να μεγαλώσουνε πολύ εύκολα κτλ και με το χαζό μου μιαλό νόμιζα ότι όλα θα ήτανε υβρίδια χεχ , επίσης θα ήθελα να ρωτήσω οι πέστροφες ή οι οξύρυγχοι ή τα γατόψαρα σε πόσο καιρό θα γίνουνε πάνω απο 10κιλά ? σκεύτομαι να κάνω και τούνελ απο τσιμέντο ώστε τα ψάρια να τα έχουνε σαν φωλιά ή να κρύβοναι θα τους κάνω καλό αν κάνω τούνελ ? έχω πάρα πολλύ ελεύθερο χρόνο δεν φοβάμαι καθόλου την δουλειά και την κούραση λευτά σαν κανονικός άνθρωπος έχω (ενοώ ότι δεν έχω πάρα πολλά είμαι σε νορμάλ πλαίσια δηλαδή) θα ήθελα να μάθω και τα κόι σε πόσο καιρό θα τερματίσουνε στο μεγάλωμά τους (δηλαδή σε πόσα χρόνια θα γίνουνε στο μέγιστο των κιλών τους)? ένα άλλο πράγμα που με απασχολεί είναι το πώς μπορεί να γίνει η αλλαγή νερού δηλαδή αν μπορεί κανένας να μου πεί αν βάλω μια σωλήνα νερού με βάνα απο τον πάτο της δεξαμενής πόσο βάθος πρέπει να έχει ώστε να γίνει σαν υπόνομος με την ένοια ότι το νερό θα φεύγει κάτω στο υπέδαφος ? και άν κάποιος ξέρει το βάθος παίζει μεγάλο ρόλο στο χρόνο ανάπτυξης των ψαριών ? δηλαδή αν έχω βάθος 2 μέτρα και υποθετικά το ψάρι σε ένα χρόνο γίνει μισό κιλό άν είχα βάθος 4 μέτρα στον ίδιο χρόνο το ίδιο ψάρι θα γινότανε το διπλάσιο ένα κιλό (δηλαδή αναλόγως του βάθους) ? συγνώμη για τις πάρα πολλές ερωτήσεις μου αλλά δεν έχω και ποιόν άλλον να ρωτήσω χεχεχε
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01417 seconds with 11 queries