Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #51  
Παλιά 10-08-09, 21:59
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.441
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dragonld Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα ψαρια αυτα μαθαινουν οσο ασχολεισαι μαζι τους και οσο περναει ο καιρος και ξεθαρεβουν,απλα οι περισοτεροι περιμενουν οτι αν απο μικρα ειναι τοσο νευρικα και δραστηρια,ετσι θα ειναι για μια ζωη.
To εχω χαιδεψει σε μεγεθος 50cm οχι μονο δεν αρχισε να χτυπιεται στα τζαμια αλλα εδειχνε να του αρεσει.
Το εχω δει να ζει για 10 χρονια τουλαχιστον σε καφετερια-εστιατοριο-bowling σε συνοστισμο και εντονο φωτισμο χωρις παλι να αντιδρα νευρικα.
Το εχω δει να το ταιζουν με το χερι οπως εκανα παλια στα οscar.
Tα δικα μου αν και 5μηνων εχω καταφερει να τα μαθω στο φως απλα ειναι ακομα λιγο εκλεκτικα στο τι θα φανε ορισμενες φορες(οχι παντα).
Εχω δοκιμασει παρα πολλες μαρκες και μορφες,στα μονα που δεν λενε ποτε οχι ειναι στο κατεψηγμενο σκουλικι και στο tetra tabmin.
Στην εισοδο της πολυκατοικιας υπαρχει θερμανση? Το χειμωνα θα πεφτει πολυ η θερμοκρασια και οι θερμοστατες θα δουλευουν φουλ (ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΕΗ).
Το θεμα φιλε μου ειναι πως ποτε δε ξερεις πως θα αντιδρασει ενα ψαρι! Τα δισκακια μου τρωνε και απο εμενα απο το χερι μου και οταν πλησιαζω με φορα στο ενυδρειο απο χαρα (που θα φανε) σχεδον πηδανε εξω απο το νερο ... Οταν ειχε ερθει επισκεψη η αδερφη μου δειλα πλησιασε το ενυδρειο και αυτα εξαφανιστηκαν! Οταν εφυγε και πηγα εγω ξανα εκαναν σαν τρελλα! Το κακο με τους παγκασιους ειναι οτι αν θελουν να κρυφτουν (αν ειναι και τεραστιοι) δυσκολα θα το κανουν!
Εχει χρειαστει και εγω να αποχωρηστω ψαρια που μετα απο καποια χρονια εισαι δεμενος μεταξυ τους! Ξερεις ποσο δυσκολο ειναι αυτο?
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01777 seconds with 11 queries