Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 07-06-11, 07:19
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από takisSs Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα σε ολους.....Λοιπον παιδια βρισκομαι και εγω υπο κατασκευη της δικιας μου λιμνης και σκεφτομαι και εγω να την λειτουργησω με bottom drain αλλα εχω καποιες αποριες....η εξαγωγη του Βοττομ η σωληνα μασ δηλαδη που καταληγει στον χωρο φιλτρανσης,εξαρταται η διατομη της αναλογα τα λιτρα μασ ή ολα τα bottom drain εχουν την ιδια εξοδο??και δευτερον ολα τα bottom drain toυ εμποριου εχουν αυτο το συστημα με τον αερα ή υπαρχουν διαφορα bottom drain??
Όπως όλα τα πράγματα, υπάρχουν διαφόρων ποιοτήτων, μάρκες, διαφόρων διαμετρημάτων, απλό ή με επιπρόσθετα εξαρτήματα, όπως π.χ. το air dome (air diffuser).

Για να είμαι πιο κατατοπιστικός, υπάρχει π.χ. ένα 110μμ. δηλαδή το διαμέτρημα της εξαγωγής του σωλήνα του. Ο σωλήνας αυτός, πηγαίνει ευθείαν προς τον χώρο φίλτρανσης και εκεί ακολούθως κάνει μια γωνιά 90 μοιρών προς τα πάνω, κάπου 40εκ. άνω από το μπότομ ντρέιν. Ένας λόγος είναι όταν και αφού έχουμε απώλεια στα φίλτρα μας να μην αποστραγγίσει εντελώς τη δεξαμενή μας. Ο σωλήνας μας εκεί μπορεί να συνδεθεί με μικρότερου διατρήματος σωλήνα προς εφοδιασμό των φίλτρων μας. Δες λοιπόν αυτό το λινκ και μπορείς να ρωτήσεις ότι θέλεις...
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01454 seconds with 11 queries