Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #34  
Παλιά 15-07-09, 08:16
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Καλημέρα Βασίλη, αν και πιστεύω ότι δεν θα καταφέρω να σε πείσω, θα σου παραθέσω μερικές σελίδες (άπειρες υπάρχουν) σχετικά με τις αλλαγές νερού ή όχι, καθώς και τι μπορεί να συμβεί σε περίπτωση αλλαγής σε περίπτωση μακράς περιόδου με το ίδιο νερό... Αγγλιστή βέβαια, αλλά δεν έχω επιλογή.!

1. Δεν είμαι ειδικός για τίποτε. "Γειράσκω αεί διδασκόμενος"...απλά το εφαρμώζω!
Να μερικά εύκολα λινκς. Κατ' ακρίβεια μπορώ να βρω δεκάδες, αλλά δυστυχώς πρέπει να ξεκινήσω δουλειά.
λινκ1
λινκ2 (πήγαινε απ' ευθείας στα requirements)
link3
link4

2. Μα δεν το κατάλαβα μόνο εγώ βρε Βασίλη, όλοι το καταλάβαμε

3. Διάβασε καλύτερα για τον Μισισσιπή ποταμό.

4. Γι' αυτό λέω....Δεν πειραματίζομαι με το περιβάλλον! Απλά είμαι θεατής χωρίς να παρεμβαίνω. Όταν το εμπεδώσεις αυτό, τότε θα δεις τι θα πει μεγαλοπρέπεια της φύσης, χωρίς την ανθρώπινη περέμβαση.

5. Φίλε Βασίλη, πραγματικά πρέπει να ξανααναθεωρήσεις και να κοιτάξεις το θέμα βιολογία πιο σχολαστικά. Ακόμα και 15 κυβικά μέτρα βιολογικό υλικό να παρέχεις σε ένα ενυδρείο 500 λίτρων με 10 ψάρια θα έχει ακριβώς την ίδια βιολογία με ένα παρόμοιο ενυδρείο με 10 ψάρια και με βιολογικό υλικό 30 κυβικών εκατοστών. Η μοναδική διαφορά, είναι ότι στην πρώτη περίπτωση θα είναι πιο εξαπλωμένη η βιολογία. Η βιολογία καταναλώνει συγκεκριμένη ποσότητα αμμωνίας που υπάρχει διαθέσημη στο νερό. Δεν παράγεται περισσότερη έτσι για να έχουμε. Διαφορετικά λοιμοκτωνεί και συρρικνώνεται στα επίπεδα που της παρέχεται τροφή. Μην τα ξαναλέμε βρε Βασίλη.
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01853 seconds with 11 queries