Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 06-10-08, 13:03
Το avatar του χρήστη Hary
Hary Ο χρήστης Hary δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-09-2008
Περιοχή: Κόρινθος (Βραχάτι)
Μηνύματα: 103
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Hary
Προεπιλογή

Οκ!!! Η πιο ολοκληρωμένη απάντηση μεχρι στιγμης (ευχαριστώ φιλε χοντρος). Απο όσα μου λες πιστεύω οτι είναι συνδιασμός και των 2! Δηλαδή και υψηλή περιεκτικότητα σε σίδηρο πρέπει να έχω (αφού και το υπόστρωμα το είχα εμπλουτίσει με ενισχυτικα που περιέχουν και σίδηρο) +το Ε15 + το V30, αλλα και μηδενικές τιμές σε φωσφορικά κ νιτρικα! τωρα για τα νιτρικά είμαι σίγουρος γιατι χρησιμοποιώ τεστακι τις Tropic Marin στο οποίο δεν κιτρινίζει καν το δείγμα μένει δηλαδη αχρωμο οπως το νερό. Τωρα για σίδηρο και φωσφορικα θα παρω τεστακια το σηντομότερο δυνατό. Το A1 NPK ούτε και γω ξέρω ακριβώς τι κάνει ξέρω βέβαια οτι περιέχει φωσφορικα και νιτρικά που μάλλον είναι το ζητούμενό μου αλλα δεν ξέρω κατά ποσο θα κάνω δουλεια με αυτό. Πάντως σήμερα που πηρα τηλ στο ενυδριακό κατάστημα και αυτός που μίλησα για το πρόβλημα το Α1 ΝΡΚ μου είπε να χρησιμοποιήσω. (αλλα ξέρεις τωρα τους περιγράφεις το πρόβλημα και σου δίνουν απάντηση χωρίς πολλές πολλές εξηγήσεις) Πρέπει επίσης να βρώ την διαφορά απο Α1 με Α1 ΝΡΚ.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01295 seconds with 11 queries