Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 16-03-08, 01:53
Το avatar του χρήστη nikman
nikman Ο χρήστης nikman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2006
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 1.009
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην nikman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην nikman
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tricky Εμφάνιση μηνυμάτων
Μην το λες Μανωλιο ...αυτα συμβαινουν.Ισως πιο συχνα απο οσο καποιοι ισως να θελουν να ομολογουν (τις καταστροφες δυσκολα τις κοινοποιει καποιος).Αυτο ας σας μεινει.

Προσωπικα , δεν τα γραφω στα φορουμ επειδη πονταρω σε καποια μαγικη λυση/συμβουλη.Ας το δουμε σαν ξυπνητηρι καλυτερα (εγω αυτην την καταστροφη ετσι την ειδα παντως)

Η αληθεια ειναι οτι τρια ενυδρεια δεν ειναι και οτι πιο ευκολο ...το Fish only μου ηταν παντα απροβληματιστο και οι απωλειες ελαχιστες αυτα τα χρονια ...μοιραια το αμελησα αλλα οχι σε σημειο εγκαταλειψης ....τα νιτρικα εμεναν σε αποδεκτα επιπεδα και τα λιγα soft corals αποτελουν ενα δεικτη οτι οι συνθηκες ειναι αποδεκτες...ισως τελικα να μην ηταν ...ισως να εφταιγε το τελευταιο ψαρι που μπηκε...ισως κατι αλλο.

Γενικα ειμαι υπερ της καραντινας αν και δεν τη χρησιμοποιησα ποτε ο ιδιος.

Τεσπα , η καταστροφη καπου θα σταματησει ...το ενυδρειο θα καταμετρηθει και θα ξαναστηθει απο την αρχη σε πιο γερες βασεις.
Θα συμφωνήσω σε όλα τα παραπάνω αγαπητέ Βασίλη.
Ας είμαστε ειλικρινείς απέναντι στον εαυτό μας και τους άλλους, όσον αφορά το χόμπι τουλάχιστον και θα προχωρήσουμε μπροστά.

Το θέμα τις καραντίνας θα πρέπει να το ξαναδούμε με περισσότερες λεπτομέρειες γιατί νομίζω ότι υπάρχει μόνο σαν λέξη σε πολλούς από εμάς.
Δηλαδή εγώ έχω απορίες όπως πόσα λίτρα, πόσο χρόνο,πόσα ψάρια προληπτικές θεραπείες, Διακόσμηση ενυδρείου καραντίνας κ.λ.π
Και φυσικά το ερώτημα που παραμένει είναι: κάνει καλό η καραντίνα σε ένα υγιές ψάρι ή του δημιουργεί στρες και το αρρωσταίνει.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01887 seconds with 11 queries