Θέμα: Βοήθεια
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 23-02-07, 15:46
vouros Ο χρήστης vouros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-02-2007
Περιοχή: Ν. Φιλαδέλφεια
Μηνύματα: 116
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην vouros Send a message via Skype™ to vouros
Προεπιλογή Βοήθεια

Έχω ένα ενυδρείο cayman 80 120lt. To φίλτρο που έχει γράφει ότι είναι 350l/h. Το ενυδρείο λειτουργεί μια εβδομάδα και το νερό είναι λίγο θολό. Περισσότερο στην αρχή λιγότερο τωρα. Να τονισώ ότι όταν το έστυσα ξέχασα να ξεπλύνω το χαλικί και το αντιλήφθηκα όταν γέμισα το ενυδρείο αλλά επειδή είχα βάλει και υπόστρωμα δε μπορούσα να το βγάλω και να το ξεπλύνω. Εδω στο φόρουμ μου είχαν πει ότι θα καθαρίσει αν και θα έπρεπε να το είχα πλύνει. Τώρα σκέφτομαι να κάνω μια μεγάλη αλλάγη νερού. Θα ήταν καλό αυτό. Το ενυδρείο είναι σε κατάσταση στρωσίματος. Με την αλλαγή νερου μπορεί να επηρεαστεί το στρώσιμό; Επίσης στο φίλτρο τα υλικά που έχω είναι τα εξής: μπλε σφουγγάρι, μακαρόνι, κατι μαυρες μπίλιες (δεν ξέρω πως λέγεται) και ένα μαύρο σφουγγάρι. Αυτή είναι η σειρά που είναι τοποθετημένα από δεξιά προς αριστερά. Αν έχω καταλάβει καλά το μαύρο σφουγγάρι είναι άνθρακας. Αυτό μήπως πρέπει να το βγάλω; Τι το κάνω. Το κρατάω κάπου για όταν χρειαστεί;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01384 seconds with 11 queries