Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #35  
Παλιά 20-04-10, 20:33
Το avatar του χρήστη panos1972
panos1972 Ο χρήστης panos1972 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2009
Περιοχή: Περαία, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.043
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάνο βάλε στην αντίστροφη μεριά απο το υπάρχον,την είσοδο και αντίστοιχα την έξοδο του 2ου φίλτρου,όμως επειδή δεν μ' αρέσει αισθητικά να φαίνονται οι "φλογέρες" πρέπει να βρεθεί τρόπος να μπουν πάνω απο την επιφάνεια του νερού. Θα μπορούσαν να μπουν,αν υπάρχει πρόβλημα με τις κόντρες,στο αριστερό και δεξί τζάμι.
Έτσι θα έχεις και καλύτερη ανατάραξη-οξυγόνωση
Χμμμμμ.....
Σκέφτομαι, χωρίς να είμαι βέβαιος όμως, ότι εάν βάλω είσοδο κάτω από την έξοδο, ότι να έχω (θεωρητικά πάντα) 2 ασθενέστερα κυκλικά ρεύματα, από πάνω προς τα κάτω.
Εάν πάλι βάλω τις δύο εισόδους δίπλα-δίπλα και τις δύο εξόδους πάλι δίπλα-δίπλα, θα έχω ένα ισχυρότερο οβάλ ρεύμα. Από ψηλά αριστερά έξοδο, σε χαμηλά δεξιά είσοδο.

Όσο για το να μη φαίνονται θα πρέπει να επέμβω χειρουργικά στο "Π" της εξόδου....

Ή να βάλω μια πολύ μακρυά φλογέρα (σχεδόν απ άκρη σ' άκρη σε ψηλότερο σημείο) με διευρυμένες τρύπες και με "Υ" να εννώσω τις εξόδους των 2 φίλτρων; Για την είσοδο θα φοβόμουν ίσως να κάνω κάτι τέτοιο, μιας και η αναρόφηση θα μπορούσε να είναι επικίνδυνα δυνατή για μικρότερα ψάρια....

Μήπως το κουράζω πολύ;
__________________
...
Επειδή τό αδοκίμαστο καί τό απ’αλλού φερμένο
Δέν τ’αντέχουν οί άνθρωποι...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01610 seconds with 11 queries