Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #45  
Παλιά 11-11-15, 19:11
ydrofilos Ο χρήστης ydrofilos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-12-2009
Περιοχή: ΑΙΓΑΛΕΩ
Μηνύματα: 21
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από in the pond Εμφάνιση μηνυμάτων
Aραγωνίτης και ασβεστόλιθος παραπέμπει απευθείας σε υψηλές σκληρότητες, άρα πας για κιχλίδες Αφρικής. Είναι έτσι?

Αν και τα 180 λίτρα είναι πολύ οριακά (προσωπική άποψη) θα σου έλεγα ότι μόνο ένα είδος από τη λίμνη Μαλάουι μπορείς να βάλεις. Αν επιλέξεις ψάρια από τη λίμνη Τανκανίκα, υπάρχουν είδη μικροκιχλίδας που μπορείς να χρησημοποιήσεις.

Έχεις προσωπική επιθυμία σχετικά με συγκεκριμένα ψάρια? Για πες τι σου αρέσει από το ψάξημο που έχεις κάνει...

Αυτό που θα ήθελα να σου πω όμως βλέποντας το ποστ σου, είναι ότι συνήθως οι σκελετοί των σκληρών κοραλιών είναι αρκετά αιχμυροι σε κάποια σημεία, έτσι που θα προκαλούνται πολύ συχνοί τραυματισμοί ή και θανάτοι από τις αντιπαλότητες και τα κυνηγητά των ομολογουμένως πολύ δραστήριων κιχλίδων. Προσωπικά θα σου έλεγα να τα αφαιρέσεις και να συμπληρώσεις το χώρο τους με πέτρες ασβεστόλιθου.
τρελενωμε πολύ για τροφεους και για ντεμασονε
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε μου εγώ να σου πω τη γνώμη μου αλλά
είσαι σίγουρος ότι την θέλεις?
Για τα ψάρια που είχες δεν έκανες τίποτα και ταλαιπωρήθηκαν μέχρι θανάτου
κλεοβουλε πανε οι παλιες βλακείες τωρα ξεκοιναμε με μια νεα αρχη με το ιδιο ενυδρειο αλλα πιο σωστες ενεργειες

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ydrofilos : 11-11-15 στις 19:11 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01405 seconds with 11 queries