Θέμα: Μαλάουι 350
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 19-11-16, 16:28
Το avatar του χρήστη DEXFISH
DEXFISH Ο χρήστης DEXFISH δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2014
Περιοχή: Χίος
Μηνύματα: 856
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bill-Samos Εμφάνιση μηνυμάτων
Γνωστες φατσες Απ οσα ψαρια εχουν περασει απ τα ενυδρεια μου,σαν ειδος μονο τα acei δεν θα λειψουν απο κανενα στησιμο..Υπεροχοι χαρακτηρες και πανεμορφα αν και στα αφρικανικα ενυδρεια συνηθως αδικουμε τα ψαρια με κακο φωτισμο..με τις καταλληλες λαμπες τυφλα να χουν τα ''παγωνια''...Πηρα μια καινουργια λαμπα ειδικα για τα acei (τα μπλε ψαρια γενικοτερα..).Θα σου πω εντυπωσεις...
Τώρα τους έχω 2 σποτάκια λεντ στα 6000Κ και άλλη μια λεντ μακρόστενη στα 4000Κ για να πιάσουμε γρήγορα άλγες. Στο βίντεο, είδικά με τη χαζοκάμερά μου φαίνονται όλα σκοτεινά. Για πες για τη λάμπα... Αν και χρησιμοποιώ ό,τι πιο τσάμπα βρω γενικά.
ΥΓ. Το ένα από τα κουκλάκια σου (2οαρσ.) πήγε σε άλλο ενυδρείο (στο παλιό δηλ.) μαζί με μερικά μικρά, σαν αυτά που φαίνονται και στο βίντεο.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsoui Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαχαχα τελειο Σταυρο αντε και παρελαση χαχααχα
Τα προετοιμάζω για την 25η Μαρτίου γιατί 28η Οκτωβρίου δεν προλαβαμε να ετοιμαστούμε!
-------------------------
Μου έχει κάνει εντύπωση το εξής: Πέρασαν 4 εβδομάδες από την μετακόμιση. Η μια θηλυκή λαμπιντο ήταν ήδη μπουκωμένη και στη μετακόμιση έφτυσε καμιά 10αριά από το φόβο της και τα έχω σε ένα ενυδρειάκι τα καημένα. Το περίεργο είναι ότι ακόμα δεν έχει φτύσει τα υπόλοιπα!! Δηλαδή είναι πάνω από 5 εβδομάδες μπουκωμένη! Τα acei τα έχω μετρήσει ότι θέλουν 3 εβδομάδες, τα λαμπιντο έχουν κάνει 2-3 γέννες αλλά δεν μέτρησα ποτέ.
__________________
Σταύρος ο cheap-ης

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DEXFISH : 19-11-16 στις 16:28 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01770 seconds with 11 queries