Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #53  
Παλιά 16-09-12, 23:10
Το avatar του χρήστη stratri1
stratri1 Ο χρήστης stratri1 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-06-2011
Περιοχή: Τρίπολη
Μηνύματα: 294
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimitris77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Οντως δεν καταλαβαινεις η μας δουλευεις???
Εγω μια γατα βρηκα με σπασμενο σαγονι και της εκανα χειρουργιο και πληρωσα ενα πεντακοσαρικο!!!!!!!!!!!!!!!!Με το τσιπακι,τα εμβολια κτλ πηγε πανω απο 800 στο συνολο.Αν εβρισκα 10 χτυπημενα ζωα και ζητουσα βοηθεια οικονομικη απο οποιονδηποτε αυτο με κανει μη φιλοζωο???
Όχι, δεν δουλεύω κανέναν.
Αυτοί που μας δουλεύουν είναι οι λογής - λογής φιλόζωοι και φυσιολάτρες και οικολόγοι, που εκμεταλευόμενοι τις ευαισθησίες και τους φόβους του κόσμου, βρίσκουν εύκολη πρόσβαση στα Δημόσια Ταμεία και γεμίζουν τις τσέπες τους.
Αν έχεις καταλάβει οι εθελοντές σαν εσένα (και μπράβο για αυτό που γράφεις ότι έκανες - αν και είμαι σίγουρος ότι δεν το έκανες για να σε επαινέσει κανένας), που θα βάλουν από την τσέπη τους χρήματα για να περιθάλψουν ή να φροντίσουν διάφορα ζώα, τους βολεύουν αφάνταστα. Γιατί οι εθελοντές έρχονται να καλύψουν τα κενά του κράτους. Αλλά όχι το κράτος και τα παράσιτά του να βάζουν μπροστά τους εθελοντές για να κάθονται αυτοί στις επιχορηγήσεις τους.
Τέλος πάντων, δεν κρίνω κανέναν από τους συνομιλήτές μου εδώ μέσα, αλλά με εξοργίζει ο ρόλος των διάφορων οργανώσεων με αφανείς σκοπούς.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01524 seconds with 11 queries