Θέμα: Νεα Λιμνη
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #46  
Παλιά 14-06-10, 00:05
Το avatar του χρήστη MIXALIS CYPRUS
MIXALIS CYPRUS Ο χρήστης MIXALIS CYPRUS δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2010
Περιοχή: Λεμεσος Κυπρος
Μηνύματα: 540
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από in the pond Εμφάνιση μηνυμάτων
Mιχάλη, το μη τοξικό για εμάς δεν σημαίνει ότι δεν είναι τοξικό για τα ψάρια. Συνήθως το λάινερ που χρησιμοποιείται για πισίνες, η επιφάνεια του είναι καλυμμένη με μια ουσία που δεν επιτρέπει την εμφάνιση άλγης, η οποία είναι τοξική για τα ψάρια. Δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω αν το συγκεκριμένο που έχεις είναι εντάξει ή όχι. Δική σου είναι η επιλογή αν γνωρίζεις κιόλας ότι έχει ήδη χρησιμοποιηθεί με επιτυχία.

Σε ποιό ξένο φόρουμ έχεις διαβάσει ότι το λάινερ για πισίνες είναι καλό? Πολυ θα ήθελα να γνωρίζω αν το θυμάσαι.


Εψαξα σε ξενα φορουμ και δεν βρηκα κατι που θα με εβαζε εστω σε σκεψεις .Να ενα φορουμ που στο συγκεκριμενο θεμα εχουν προσωπικη εμπειρια.

http://forums2.gardenweb.com/forums/...314811791.html

Να ακομα ενα πιο ειδικο.

Η γνωμη μου παντως παραμενει η ιδια εκτος και αν εχω βασιμες αποδειξεις απο καπου επισημα οτι το συγκεκριμενο η πανομοιοτυπο υλικο προκαλει προβλημα .Τοτε θα παει στον καλαθο το λαινερ .

http://www.wetwebmedia.com/pondsubwe.../lnrpdfaqs.htm


Διαβασε Βασιλη περιπου στη μεση που λεει για Poollinerquestion
Η γνωμη μου παραμενει η ιδια εκτος και αν εχω βασιμες αποδείξεις απο καπου επισημα οτι το συγκεκριμένο η πανομοιότυπο υλικο προκαλει προβλημα .Τοτε θα παει στον καλαθο το λαινερ .Ως τωρα αυτα που διαβασα με αφήνουν απολυτα ικανοποιημενο .

Να αναφέρω ξανα ότι ο αθρωπος που μ το εδωσε εχει κανει πολλες λιμνες με αυτό που ειχαν ψαρια αν και δεν μου λεει κατι αυτό αφου θα μπορουσε να εχουν προβλημα τα ψαρια .

Το θεμα είναι ότι δεν βρηκα πουθενα κατι που να λεει το αντιθετο .Ουτε απλη αναφορα..
-------------------------
Αν βαζουν ουσιες για να αποφυγουν την αλγη και τους μυκητες (που πολυ λογικο μ ακουγετε )τοτε στην χειροτερη περιπτωση θα το γυρισω αναποδα .Απο την πισω πλευρα δεν θα εχουν βαλει φαρμακα κλπ .
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MIXALIS CYPRUS : 14-06-10 στις 00:05 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01645 seconds with 11 queries