Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 20-07-11, 20:16
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Ειμαι της αποψης να κανεις το 13 λιτρο ενυδρειο σου με φυτακια κανα σαλιγκαρι και 2-3 γαριδουλες (βεβαια θα πρεπει να ελεγχεις και τον αριθμο τους αν εχεις γεννες για να μην υπαρξει υπερπληθυσμος σε τοσα λιγα λιτρα και να χαριζεις υστερα). Απο εκει και περα μιας και βλεπω οτι μπηκες να ενημερωθεις σε φορουμ κατι που παει να πει οτι τουλαχιστον προσπαθεις να μαθεις το σωστο, να στρωσεις το ενυδρειο σου και να παρεις εναν μονομαχο σε περιπτωση που θελεις οπως και δηποτε να βαλεις ψαρακι, αλλα να ειναι απο πετ σοπ που τους εχει σε ποτηρακι, ωστε ακομα και τα 13 λιτρα να ειναι καλα για αυτον για αρχη (εδω τους περνουν δωρο στα παιδακια χωρις φιλτρο, χωρις θερμοστατη σε μικροτερες γυαλες και σε ποτηρια με αποτελεσμα να εχουν βεβαιο θανατο) και με τον καιρο περνας σε ενα μεγαλυτερο ενυδρειο για το ψαρακι σου. Το φιλτρακι που εχει πιστευω ειναι αρκετο για εναν μονομαχο και ουτε πολυ δυνατο που τετοιο θελει. Το εχει το ενυδρειο αυτο φιλος μου και το εχω δει. Ακομα το εχουν και πολλα παιδια και εδω στο φορουμ, οι περισσοτεροι με γαριδουλες, φυτα κλπ. Βεβαια θες και φως γιατi το ενυδρειο σου δεν εχει.

Αυτη ειναι η γνωμη μου

EDIT: Το χαλικι που σου εχει, περαν του οτι ειναι λιγο σε ποσοτητα, δεν κανει και απο θεμα οτι δεν ειναι φυσικο αλλα βαμμενο.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01454 seconds with 11 queries