Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 11-10-10, 23:19
Το avatar του χρήστη Stefan0s
Stefan0s Ο χρήστης Stefan0s δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-08-2010
Περιοχή: Πειραιάς , Αττικής
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Η παρουσίαση έγινε με καθαρά χιουμοριστική διάθεση (το οποίο δεν μπόρεσε απο κάποιους να γίνει αντιληπτό, το οποίο έιναι κατα 99,9% δικιά μου ευθύνη. Για αυτούς και μόνο παραθέτω τους σκοπους μου για τα συγγεκριμένα σαλιγκαράκια μήν αισθανθούν οτι δολοφόνησα τα ζωντανά και το έκανα και παρουσίαση).

Το αργότερο το ερχόμενο Σαβ/κο (πρώτα ο θεός) θα μετακομίσουν σε 52 lt καθαρά (στρωμένο ενυδρείο με κατάληλες συνθήκες για αυτά και αύθονο ζωντανό φαί). Υπολόγιζα οτι θα κατάφερνα να τους δώσω αξιοπρεπείς συνθήκες το προηγούμενο Σ/Κ αλλα δεν τα κατάφερα(καμιά φορά δεν προλαβένεις-μπορείς να κάνεις τα πράγματα που θές, τουλάχιστον αυτό συμβαίνει σε μένα , κάποιοι άλλοι μπορεί να τα καταφέρνουν καλύτερα).

Δεν νομίζω άλλωστε να ήταν καλύτερα σε ενυδρείο με Dwarf Puffer με άμμο και σταθερές συνθήκες διαβίωσης . Αυτό μπορούσα και αυτό έκανα.

Αλλαγές και μετρήσεις στο νερό κάνω κάθε μέρα (1 κούπα νερό ~ 200 ml και 1 stick και αμωνία με υγρό). Τα ταίζω OMEGA ONE shrimp pellets και sera flake menu μέρα παρα μέρα και είμαι 100% σίγουρος οτι θα την βγάλουν άλλες 3-4 μέρες μέχρι να εγκατασταθούν σε ένα τουλάχιστον πιο ευχάριστο (για αυτά) περιβάλλον που θα έχουν τη δυνατότητα να ρεφάρουν την ταλαιπωρία στην οποία τα ανάγκασα να μπούν.

Ο γραπτός λόγος εύκολα παρεξηγείται και 1ος εγώ δεν έλαβα τα μέτρα μου γι'αυτό.
Ευχαριστώ όλους τους καλοπτοαίρετους.
Φιλικά
Στέφανος

Υ.Γ την βιβλιογραφία του είδους και μερικές συμβουλές απο τον ''εκτροφέα'' τις έχω.Ευχαριστώ όμως όσους είχαν την διάθεση να την μοιραστούν μαζί μου.
__________________
Αν δεν βρέξεις κώλο ,ψάρι δεν τρως.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01416 seconds with 11 queries