Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #38  
Παλιά 04-09-12, 15:12
Vangelis21 Ο χρήστης Vangelis21 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-04-2012
Περιοχή: ΑΘηνα
Μηνύματα: 1.041
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tounion Εμφάνιση μηνυμάτων
προσπαθούμε να σου πούμε κάποια πράγματα, για να κάνεις το ενυδρείο σου καλύτερο, για να το χαίρεσαι τόσο εσύ όσο κ τα ψαράκια σου, για οσο το δυνατόν περισσότερο καιρό.
έχεις μια άρνηση κ δεν διαβάζεις τι σου λένε, παρα μόνο γραφεις κ ξαναγραφεις..
εγώ προσώπικά δεν είμαι γκουρού των αφρικάνων απλά επειδή είχα 3+ χρόνια, θεωρώ ότι έχω κάποιες εμπειρίες να σου πω, σίγουρα όπως κ άλλοι, απλά βλέπω ότι δεν ακους κανέναν νομίζοντας πως γνωρίζεις τα πάντα, ενώ πραγματικά βλέπω πως δεν έχεις διαβάσει ούτε τα βασικά πραγματα πριν στησεις το ενυδρειο σου!
βεβαια το αν θες τα ψαρια σου τηγανητα ή 200λτ νερο στο σαλόνι σου επειδή δεν ακούς δεν με νοιάζει, απλά τα ζωντανά τα λυπάμαι λιγακι κ τις αφρικάνες περισσότερο γιατι ειναι ψάρια με έντονη προσωπικότητα

Μετρήσεις κάνεις σ αυτό το ενυδρείο ? ξαναρωτάω Gh/Kh έχεις μετρήσει? τα νιτρικά γιατί ειναι τόσο ψηλά ? νερακι βρυσης σκέτο βάζεις ? έχω δει ενα απίστευτο πάθος απο μερους σου να γραφεις στους άλλους για τις συνθήκες του νερού τους αν κατι δεν πάει καλά, αλλά ειλικρινά γωρίζεις τι συνθήκες θέλουν τα ψαρακια σου? γνωρίζεις τι συνθήκες έχεις στο ενυδρείο σου? θα σου πρότεινα να διαβάζεις περισσότερο κ να ασχολείσαι με τα ενυδρεια σου περισσότερο κ ύστερα να μαθαίνεις κ απο τα ενυδρεια των άλλων..

άμα θες άκου κ κρίνε για να γίνεσαι καλύτερος, δεν γεννηθήκε κανείς με ενυδρεία, ολοι μαθαινουμε (ασχολουμαι 5 χρονια κ με θεωρω αρχάριο), αλλιώς κάνε όπως σου αρέσει ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΡΩΤΑΣ αν κανεις το δικό σου, βάλε κ κανα 2 ακομα χαρεμάκια κ καλά ξεμπερδέματα!

πριν μου απαντησεις σε παρακαλω ξαναδιαβασε το αν μπορεις!

φιλικά, δεν εχω καμια διαθεση για τσακωμούς
ολοκληρο κατεβατο και ΕΙΔΙΚΑ με 1000 "συμβουλες" για το να διαβαζω περισσοτερο και δεν εχεις κανει ΚΑΝ τον κοπο να διαβασεις το συγκεκριμενο θεμα.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tounion Εμφάνιση μηνυμάτων
Επίσης πρέπει να δημιουργήσεις κρυψώνες κι άλλες, δεν έχεις καθόλου πετρες.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tounion Εμφάνιση μηνυμάτων
ελπίζω να τις έχεις βράσει πολύ καλά τις πέτρες, γιατί απο τον υμητό δεν ξέρω :-/ τσέκαρες αν ειναι ασβεστολιθικές ? μετρήσεις gh/kh ξέρεις ?


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tounion Εμφάνιση μηνυμάτων
Η αεραντλία δεν φέρνει επιπλέον ανατάραξη όπως λες


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tounion Εμφάνιση μηνυμάτων
κ βασικα δεν χρειάζεται σε κανένα ενυδρείο,


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tounion Εμφάνιση μηνυμάτων
με μια πλάτη θα έδειχνε καλύτερα, ακόμα κ απλό μαύρο χαρτόνι.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vangelis21 : 04-09-12 στις 15:12 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01850 seconds with 11 queries