Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #33  
Παλιά 29-04-12, 07:55
Το avatar του χρήστη apostolis veroia
apostolis veroia Ο χρήστης apostolis veroia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-10-2009
Περιοχή: veroia
Μηνύματα: 404
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από in the pond Εμφάνιση μηνυμάτων
To ότι ξεκινήσαμε εμείς κάποτε με χρυσόψαρα, δε σημαίνει ότι όλοι πρέπει να ξεκινούν από ευκολότερα (φαινομενικά) πράγματα. Τότε, πριν μια δεκαετία, πολύ ελάχιστα πράγματα υπήρχαν στην αγορα και αυτά με παραγγελία, όπως επίσης και οι πληροφορίες ελάχιστες ως ανύπαρκτες. Ότι κάναμε τότε, το κάναμε σχεδόν στην τύχη, για να μην πω ότι ο εξοπλισμός μας ήταν σχεδόν πάντα DIY!

Σήμερα τα πράγματα έχουν αλλάξει πάρα πολύ, τόσο στο εξωτερικό, αλλά τόσο και στις χώρες μας. Υπάρχουν πολλές-πολλές πληροφορίες πλέον, ακόμα και για τα πιο εξειδικευμένα πράγματα στο χόμπυ. Προσωπικά θα σε συμβούλευα να ξεκινήσεις απευθείας με κοι, καθότι είναι το ίδιο εύκολα ψάρια με τα χρυσόψαρα, με τη διαφορά ότι οι απαιτούν λίγο περισσότερο εξοπλισμό και βάβαια τάισμα.
ποιος σου ειπε για ευκολοτερα! αυτη τη σκεψη την απεχθανομαι απιστευτα! προτιμω να το λεω αλλη φιλοσοφια και κουλτουρα!!!! ειμαι της κινεζικης φιλοσοφιας; αρα μου αρεσουν τα χρυσοψαρα, τα φυτα εντος λιμνης , οι κυκλικες λιμνες και η ηρεμια που σου προσφερουν τα χρυσοψαρα!!!! ειμαι της ιαπονικης; αγαπω τα κοι και τα μουστακια τους, τις ποιο οξιες και τετραγονισμενες λιμνες τους με μεγαλυτερη ροη νερου και περισοτερη εμφαση στα φυτα εκτος λιμνης! φιλικα αποστολης!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01495 seconds with 11 queries