Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 10-01-07, 22:33
Το avatar του χρήστη netblues
netblues Ο χρήστης netblues δεν είναι συνδεδεμένος
Nada
 
Εγγραφή: 02-05-2004
Περιοχή: ΧΟΛΑΡΓΟΣ
Μηνύματα: 6.302
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από L-18 Εμφάνιση μηνυμάτων
Νωρίτερα εξέφρασα μία άποψη σε μία απορία ενός φίλου για την συμβίωση αστακού με oscar.
Θεωρώ ότι οι απαντήσεις των netblues και Αντώνη ήταν λίγο...... ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ!!???
Κατ`αρχήν δεν με γνωρίζετε προσωπικά οπότε δεν υπάρχει και περίπτωση να σας έχω δώσει το δικαίωμα να μιλάτε με ειρωνεία... Και σίγουρα δεν γνωρίζετε πόσο ηλίθιος μπορεί να είμαι για να μην έχω άποψη για κάτι και απλά να αναπαράγω αυτό που μου είπαν σε pet-shop.
Δεν ξέρω σε ποια τάξη του Γυμνασίου πηγαίνετε και έχετε συνηθίσει να μιλάτε έτσι αλλά θα ήταν πιο κόσμιο (κυρίως για τον εαυτό σας), απλά να εκφράζετε τις αντιρρήσεις σας, έχοντας έτσι και περισσότερες πιθανότητες να ακουστείτε.....
Ευχαριστώ για τη φιλοξενία των απόψεών μου.
Οντως λιγος σεβασμος, κυριως προς τη φυση δεν θα εβλαπτε.
Το να προτεινουμε ετσι απλα τον ακρωτηριασμο ζωντανων οργανισμων ειναι τουλαχιστον απαραδεκτο για φιλοζωους.
Δεν αναφερομαι τυχαια σε (μερικους) πετσοπαδες που εχουν αποδεδειγμενα προτείνει τετοιες λυσεις για να πουλησουν αστακούς...
Το να στο πει ενας (ασχετος) πετσοπας με υφος παντογνωστη ειναι αναμενομενο.
Το να μην το φιλτραρεις και να το αναπαραγεις ειναι κατακριτεο
Το να το φιλτραρεις και να το υιοθετησεις ομως ειναι κακιστο
(για κατι τοσο προφανες...)

Η αγνοια οχι μονο συγχωρειται αλλα ειναι μερος του παιχνιδιου.
Κανεις δεν γεννηθηκε να τα ξερει ολα, και οι περισσοτεροι εδω βρισκονται καθημερινα για να προσθεσουν την εμπειρια τους και να μαθουν απο τις εμπειριες των υπολοιπων.


Εαν λοιπον εχεις να παρουσιασεις καποια θεωρια κατα την οποια ο αστακός δεν ποναει οταν του κοβουν τις δαγκανες (και δεν εχει και προβλημα διατροφης μετά..) ειμαστε ετοιμοι να σε ακουσουμε.
Αν οχι, τοτε θα πρεπει να παραδεχτεις το αυτονοητο.. (οτι και ποναει, και προβλημα διατροφης εχει..)
Οσο για τους αυτοχαρακτηρισμους, νομιζω οτι υπερβαλεις καθοτι αναφερομαστε στην πραξη του ακρωτηριασμου καθεαυτή και οχι σε σενα προσωπικά.

Υ.Γ. Καλωσηρθες
Υ.Υ.Γ. Προφανως ο αντωνης ειναι ο αποστολης.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01612 seconds with 11 queries