Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 23-02-14, 21:50
Το avatar του χρήστη stanlee
stanlee Ο χρήστης stanlee δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-01-2013
Περιοχή: orestiada
Μηνύματα: 709
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν καταλαβαινω.
Οπως φαινεται και στο βιντεο, η πιεση δεν ενοχλησε τα ψαρια.
Ουτε το σπλατς στο νερο.
Ισως απο αλλη εμπειρια του, ειδε οτι το κυνηγι με την αποχη και η μεταφορα στον καδο, εφερε το πραγματικο στρες στα ψαρια και γι'αυτο τα ηρεμησε πριν τη μεταφορα.
Τα ψαρια συνηλθαν βρισκομενα σε ενα παρομοιο περιβαλλον, με καθαρο νερο να γεμιζει το ενυδρειο τους. Δεν καταλαβαν τιποτα.
Φυσικα και θα προτμουσα να μη πεσει τιποτα στο νερο, αλλα μη χειρων βελτιστον.

Προσαρμογη γιατι?
Με κάλυψες φίλε μου!!!
Αυτό ήθελα ν ακούσω!!!
Σκέψου όμως πως για μια μεταφορά σε διπλανή δεξαμενή τα ναρκώνει...για να τα μεγαλώσει και να τα φτάσει σε 15-17+εκ που θα έχουν καλύτερη τιμή στην αγορά τι θα τα ποτίζει άραγε και πόσα φάρμακα θα τα δίνει για αποπαρασιτώσεις και τα συναφή για να φτάσουν γυαλιστερά και """υγιή""" στα ενυδρεία των πετ σοπ ....
Απλά προσαρμογή γιατί όσο και να νομίζουμε πως το νερό είναι το ίδιο από δεξαμενή σε δεξαμενή πάντα διαφέρει...και σίγουρα το γνωρίζεις καλύτερα από μένα μιας και είσαι πιο έμπειρος πως και από 5,5 σε 5,6 ph είναι στη κλίμακα του 100 η διαφορά...εγώ απ το ενυδρείο στη καραντίνα ή στη γεννήστρα που έχω ίδιο νερό με το ενυδρείο βάση μετρήσεων και τα κάνω προσαρμογή πάνω από ώρα...είμαι υπερβολικός και χάνω τζάμπα χρόνο????
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01465 seconds with 11 queries