Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 07-04-05, 20:41
Το avatar του χρήστη mikenuke
mikenuke Ο χρήστης mikenuke δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 17-05-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 2.517
Προεπιλογή Re: Προτάσεις μελών

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από koko
Βλέπω κάποια posts προτείνουν μεγάλα φίλτρα ασχέτως των λίτρων του ενυδρείου. Κάπου ίσως να γινόμαστε και λίγο υπερβολικοί; Ας σκεφτούμε και το νερό που θα εκτοπίσει το χαλίκι, την διακόσμηση (που αν το τοπίο είναι βραχώδες θα εκτοπίσει περισσότερο νερό).
Εδω θα συμφωνησω απολυτα, αυτο ακριβως εγινε στο θεμα σου κοκο και αν και με την πρωτη δεν το παρατηρησα μετα που το ξαναειδα το ανεφερα.Λοιπον αυτο το πραγμα θα επρεπε να σταματησει σε ενα βαθμο, ναι ειναι καλυτερο ενα φιλτρο που προοριζεται για μεγαλυτερα ενυδρεια, και εγω ακολουθω αυτη την πρακτικη συνειδητα γιατι ξερω οτι αργοτερα θα κανω ενα μεγαλυτερο στην θεση του ηδη υυπαρχον ενυδρειου και δεν θελω να εχω προβληματα απο overstocking, αλλα δεν μπορουμε να προτεινουμε σε ολες τις περιπτωσεις τετοιες λυσεις. Και φυσικα δεν πρεπει να προτεινουμε προιοντα που δεν εχουμε δοκιμασει. οταν καποιος βεβαια κανει ερευνα βλέπει και κρινει μονος του.

ΥΓ γι αυτο και σου ειχα προτεινει μια φτηνη ιμιτασιον λυση αφου δεν πιστευωοτι σε λιγα λιτρα και εσωτερικο φιλτρο θα εχει προβληματα ουτε ενοχλητικο θορυβο.

Εν κατακλειδι θα προτιμουσα οι προτασεις των μελων να προερχονται απο ιδια εμπειρια και οχι απο αναγνωσεις και συμπερασματα που βγαινουν απο συζητησεις.Αυτο το τελευταιο μπορει να το κανει και αυτος που ρωταει.
__________________
Και ειπε το χρυσοψαρο:"Πρεπει να υπαρχει Θεος, αλλιως ποιος αλλαζει το "νερο"."
Το παλιό 90λιτρό μου Ο βιότοπος Tanganyika μου Το 120λιτρό μου Ο 2ος βιότοπος Tanganyika μου To παλιο 35λιτρο Amano μου
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01669 seconds with 11 queries