Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #145  
Παλιά 30-09-09, 01:07
Το avatar του χρήστη gangster95
gangster95 Ο χρήστης gangster95 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-09-2009
Περιοχή: θεσσαλία
Μηνύματα: 179
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kwnstantina Εμφάνιση μηνυμάτων

και εγω μαζι σου πανο καλα λεει ο aaaool μην μασας
και εγω μασι σου πανο..... και ασε μερικους να παραλογιζωντε!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από POURITANOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Πιστεύω ότι πρέπει να επικροτούνται προσπάθειες στο να δημιουργούνε ενυδρεία με setup σε ψαριά και φυτά τοπικής χλωρίδας και πανίδας.
Το ότι κάποιος θα πάρει 5-10 ψαριά δε θα κάνει ζημιά αν ξέρει τι απετησεις έχουν τα ψαριά και μπορεί να τα προσφέρει ότι πρέπει.
Ζημιά κάνει αυτός που παίρνει έστω και 2 ψαράκια και λόγω αγνοίας πώς να τα σιντηριση θα τα ψοφησει.
Αν όλοι εμείς οι χομπιστες ασχολούμασταν με τα ελληνικά ψαριά και μονό θα είχε τελιωσει το πρόβλημα στο να χαθούν κάποια είδη ψαριών .
Θέλω να πω ότι πες ότι σε κάποιο ποτάμι στην φύση κάποια στιγμή έπεφταν τοξικά λύματα και όλα ψαριά έλεγαν το ποίημα.
Ακόμα από πόλους παράγοντες όπως ξηρασία , ύδρευση του νερού για χωράφια ΚΤΛ. .Κάποια στιγμή το ποτάμι αν δεν χαθεί θα ξαναπάρει τα ίσα του.
Τότε οι χομπιστες θα μπορούσαν τα ξαναφερθούν από το σπίτι τους πράματα που ζούσαν στο ποτάμι φυτά ψαριά σαλιγκάρια καβούρια ΚΤλ και να βοηθούσαν να ξανά στήθη ποιο γρήγορα .


Το να το παίζεις οικολόγος από το pc είναι πολύ εύκολο.
Και σχεδόν πάντα καταστροφικό.


Με ένα ελληνικό ενυδρείο : 1.. Αν βαρεθείς ένα είδος ψαριού που έχεις, απλά το ξαναρίχνεις στο ποτάμι που ζούσε.
2.. Δε πληρώνεις λεφτά στο να αγοράσεις ψαριά .
3.. Έρχεσαι σε επαφή με την φύση στο να τα πιάσεις.
4.. Ανακαλύπτεις τα ψαριά τα ψαριά του τόπου σου
+++1
__________________
go to success!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gangster95 : 30-09-09 στις 01:07 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01605 seconds with 11 queries