Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 27-06-12, 18:35
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

ευχαριστω για τον κοπο σου!πηρα τελικα τη lumix ft3.ολη μερα στο δρομο ημουνα,εψαχνα αν και εχει βγει το καινουριο μοντελο ft4 προτιμησα το προηγουμενο(το βρηκα κατα τυχη)οι διαφορες στα δυο μοντελα ειναι μονο καποια εξτρα modes που εχει η ft4 και εχουν προσθεσει landmarks στο gps της,ωστε να αναγνωριζει περισσοτερα μερη.ολα τα υπολοιπα χαρακτηριστικα ειναι τα ιδια ακριβως.για αυτο το λογο ακριβως(επειδη ουσιαστικα δεν εχουν αλλαξει τποτα)δεν εχει διακριθει το νεο μοντελο και προτιμησα το προηγουμενο μοντελο που εχει βραβευτει ως καλυτερη "tough" ψηφιακη για το '11.μεχρι στιγμης απτο λιγο που επαιξα μαζι της,η διαφορα στην ευκρινεια στις φωτο της σε σχεση με την pentax ειναι εμφανης,ακομα και σεμενα που ειμαι ασχετος απο φωτογραφια.
η pentax ητανε καλη επιλογη για τα λεφτα της,αλλα λεω αφου το παιρνεις που το παιρνεις,παρε τουλαχιστον κατι καλο.
τα 197 ευρω ηταν τιμη εκθεσιακου μοντελου.αν και σε πολυ καλη κατασταση και εμπιστευομαι το ατομο που μου την εδειξε,(πρωην συναδελφος)προτιμησα τη lumix. εδω ειναι ενα συγκριτικο και εδω ενα review της μηχανης.
και εδω ενα συγκριτικο μεταξυ των αδιαβροχων μοντελων στο ποσο αποτελεσματικο ειναι το stabilisation της καθε μηχανης.νομιζω η panasonic και η sony αλλα και η pentax ειναι οι καλυτερες αλλα η sony ειναι αδιαβροχη στα 5 μετρα και αποτι διαβασα ειναι λιγο "δυσκολη" κατω απτο νερο...υποψιν οτι στο βιντεακι δειχνει την panasonic FT4 που εχει το ιδιο stabilisation με την FT3, και την pentax WG2 που δεν ειναι ιδια με τη wg1.(η wg1 που βρηκα εγω σε αυτα τα λεφτα,δεν εχει ουτε Gps και δεν εχει καθολου stabilisation ,παρα μονο με software που σε καποιες περιπτωσεις αλιωνει το αποτελεσμα....)και φυσικα ο φακος κλπ ειναι πολυ ανωτερος στην panasonic.συμφωνα με οσα εχω διαβασει παντα δυο μερες που το ψαχνω τωρα.... σιγουρα ομως το μακρο της pentax θα μου αρεσε να το ειχα...
BORKED
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01545 seconds with 11 queries