Θέμα: Aiptasia help !!!!
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 12-05-11, 18:13
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Πριν 2 μήνες περίπου, πρέπει να είχα πάνω από 100 απταίζιες στο 130λιτρο ριφάκι μου, σκέτη απελπισία, έβγαιναν παντού και σαν αρχάριος που είμαι, τα είχα εντελώς χαμένα.
Ακολουθώντας τις συμβουλές των παιδιών, "'επνιξα" τις μεγαλύτερες με το "Joes Juice" (φοβερό προϊόν, Αμερικάνικο), το βρήκα στο κατάστημα "Αζόρες", νομίζω στέλνει.
Για τις μικρότερες κι αυτές που δεν έφτανα, αγόρασα 3 γαριδούλες peppermint, οι οποίες έπιασαν αμέσως δουλειά και μέσα σε 20 μέρες δεν είχαν αφήσει τίποτε, τις έφαγαν όλες.
Τις πέτυχα προ 2μηνου στον "Υδάτινο Κόσμο", αλλά τις έχω δει και στη λίστα του "WI", έχε το νου σου για "Lysmata wurdemanni", σπανίως τις αναφέρουν ως "peppermint".

Έχω δει φίλο να χρησιμοποιεί και το "Tropic Marin Elimi-Aiptas" με απίστευτα αποτελέσματα (εξαφανίζονταν δια μαγείας), αλλά δεν ξέρω αν του ξαναβγήκαν.
Δεν έχω δοκιμάσει το λεμόνι, ούτε το προϊόν που αναφέρεις (νομίζω είναι καινούριο στην Ελληνική αγορά), αλλά υπάρχει και το "Salifert Aiptasia eXit".
Περίμενε να σου απαντήσει και κανένας πιο παλιός στ' αλάτια, γιατί η δική μου εμπειρία περιορίζεται στο 3μηνο. Μακάρι να μπορούσα να βοηθήσω περισσότερο.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01429 seconds with 11 queries