Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #106  
Παλιά 05-04-12, 14:42
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stratigos24 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολυ σημαντικο οντως το να μην εχουν ξεπαγωσει και οτι οταν συμβει αυτο ειναι για πεταμα. Το εχω διαβασει και σε αλλο θεμα, ισως και απο εσενα παλι. Εγω που εδινα απο την κατεψυγμενη στα ζεβρα ντανιο οτι εμενε ξεπαγωμενο και αφαγωτο πεταγοταν.
-------------------------


Εννοεις αν θα βαλω ψυξη?

Αν ναι, φυσικα και θα μπει οπως και περσυ αν και το σπιτι ειναι ιδιαιτερα δροσερο με την ανωτερη θερμοκρασια που ειχα δει χωρις ψυξη να ειναι 27-27,5.

Το συστημα ψυξης μου ειναι αυτο που φαινεται πανω στο φιλτρο:

http://desmond.imageshack.us/Himg825...jpg&res=medium
-------------------------


Δεν εννοουσα αυτο.

Εννοουσα οτι στις αλλαγες το νερο θα προετοιμαζεται με τυρφη οπως εχουμε πει και το ενυδρειο θα εχει πιο κατω ph απο τη βρυση αλλα οι αναπληρωσεις μου, που θα ειναι ας πουμε τραβηγμενα 10 λιτρα αναμεσα στις καθε αλλαγες, να γινεται με νερο βρυσης και οτι μια τοση ποσοτητα δεν θα κανει μεγαλη διαφορα το ph στο ενυδρειο.

Ελπιζω να καταλαβες τωρα τι εννοουσα γιατι τα εγραψα οπως να ναι.
Σουπερ τοτε.
Τυχερος ανθρωπος (και ψαρια).

Μεχρι 28 αστο να ανεβει.
Δεν κανει κακο να ανεβααινει φυσιολογικα και μεχρι 28 για λιγο καιρο στους καυσωνες.
Και το χειμωνα αστο να κατεβαινει μεχρι 25C στα πολυ κρυα (για να εχει περιθώριο με τυχων αλλαγη με λιγο πιο δροσερο νερο, να πεσει ακομα 1-2 βαθμους που ειναι το ασφαλες οριο στους 23C)
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01551 seconds with 11 queries