Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 15-03-16, 17:00
detro2 Ο χρήστης detro2 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-01-2014
Περιοχή: Thessaloniki
Μηνύματα: 95
Προεπιλογή

Γεια σου Νικολετα .. εγω θα σου πω την γνωμη μου γιατι ειχα 1000 λιτρα και 300 λιτρα sump ενυδρειο με ευκολα φυτα .. πρωτα απο ολα to sump μην το κανεις γιατι φευγει ολο το co2 εφτασα να ξοδευω μια 5 κιλη μπουκαλα τον μηνα .. ασε που στα φυτεμενα δεν χρειαζεσαι εναν τονο βιολογια γιατι εχεις τα φυτα που κατα την γνωμη μου συμβαλουν στην φιλτρανση -οξυγωνοση του νερου ... παρε δυο φιλτρα για τα λιτρα σου και εισαι οκ . Απο co2 reactor πανε σε aquamedic 1000 .. φτανει για τα λιτρα σου αλλα χρειαζετε πολυ ροη για να μπορει να σπαει ολο το co2...επισης θα χρειαστεις κυκλοφοριτες γιατι ειναι πολυ σημαντικο να διανεμετε παντου το co2 και τα λιπασματα .. για υποστρωμα θες τουλαχιστον 110 με 120 κιλα για να μπορεις να κανεις ενα aquascape .. με 90 κιλα εισαι στα 5 εκατοστα φλατ !! Οποτε θες παραπανω .. φωτισμο κατ την γνωμη μου εχεις 2 επιλογες .. metal halide η led ..
Και οι δυο εχουν τελεια αποτελεσματα .. για να κανεις οικονομια στο υποστρωμα μπορεις να πας σε κατι πολυ δυνατο diy οπως και για λιπασματα πας σε diy .. ( αν εχεις καλο υποστρωμα δεν θα χρειαζεσε τοσο λιπασμα )
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01349 seconds with 11 queries