Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 24-02-10, 10:45
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Είχα καιρό να γράψω, αλλά είχα και πολλά να κάνω. Έκανα αυτό που μου είπες, αλλά και πάλι δεν κατάφερε να το ζεστάνει (10 λίτρα) και έτσι τον πήγα πίσω. Εκεί υπήρξε μια ψιλοαναστάτωση του στιλ ότι είμαι ο πρώτος που του παρουσιάζεται πρόβλημα με την καινούργια σειρά στην ελληνική αντιπροσωπεία και ότι αυτό που περιγράφω είναι συμπεριφορά θερμοστάτη που δε φτάνουν τα λίτρα. Τους είπα αν θέλουν ας το δοκιμάσουν αυτοί και άμα τους δουλέψει καλώς, αλλιώς ας μου το αλλάξει η αντιπροσωπεία. Μίλησαν με την αντιπροσωπεία, μου έδωσαν άλλο και μου είπαν ότι άμα δουλεύει ο παλιός στον έλεγχο της αντιπροσωπείας θα μου τον ζητήσουν πίσω. Τέλος πάντων εγώ έβαλα στη λεκάνη να δοκιμάσω και τον καινούργιο και κατάφερε να το φτάσει στους 32-33 που το είχα βάλει, αλλά δεν το κοιτούσα συνέχεια να ξέρω αν έσβησε κιόλας ή όχι. Μπορεί να έκλεινε δηλαδή, αλλά να μην το είδα εγώ, αλλά ψιλοαμφιβάλω. Τεσπά, θα το αφήσω λίγο ακόμα να δω άμα δουλεύει κι αυτός συνέχεια. Πάντως άμα κάνει και αυτός τα ίδια μάλλον στην καινούργια σειρά οι σπείρες απλά δεν είναι αρκετές, από τη στιγμή που θερμοστάτης για 60 λίτρα δε ζεσταίνει ούτε τα 10. Πάλι καλά που βρήκα τον κατοστάρη να κάνω τη δουλειά μου έγκαιρα!


Από εκεί και πέρα, νιώθω ότι είμαι κοντά στο στρώσιμο, ίσως και να έχει στρωθεί, απλά με προβληματίζουν κάποιες λεπτομέρειες. Στην περίπτωσή μου άργησε πάρα μα πάρα πολύ να αρχίσει να τρώγεται η αμμωνία, άργησαν κάπως να εμφανιστούν τα νιτρώδη, αλλά με το που εμφανίστηκαν έγινε ο χαμός! Αμέσως έγιναν πολλά και εμφανίστηκαν και νιτρικά. Είναι 3-4 μέρες τώρα που μετράω αμμωνία 0, νιτρώδη 0-0,25 και σήμερα ξερό 0 και νιτρικά 5. Προβληματίζομαι γιατί δεν μπορείς να πεις ότι έχουν χτυπήσει ταβάνι τα νιτρικά και δεν τα βλέπω να αυξάνονται και ιδιαίτερα. Να το αφήσω κι άλλο ή είναι έτοιμο; Τα τεστ με API για να μην έχουμε παρεξηγήσεις!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01547 seconds with 11 queries