Θέμα: Labidochromis
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 16-02-10, 02:36
Το avatar του χρήστη lingistis
lingistis Ο χρήστης lingistis δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής
 
Εγγραφή: 13-09-2007
Περιοχή: ΦΛΩΡΙΝΑ
Μηνύματα: 1.420
Προεπιλογή

Όταν έβαλα τις κιχλίδες (οι πρώτες ήταν λαμπινο όπως εσύ τώρα και τότε τις λέγαμε σαμουράι) πριν χρόνια και χωρίς να υπάρχουν φόρουμ κλπ, είχα στο ενυδρείο ένα κοπαδάκι cory τα οποία έκαμνα πολύ κέφι... οι κιχλίδες όμως μετά ένα μήνα άρχισαν να τα κυνηγάνε παντού ώσπου στο τέλος σκότωσαν τα μισά cory ώσπου να βρώ που να τα δώσω... στη θέση των cory πείρα ένα πλέκο που και αυτός με άφισε άδοξα και διαβάζοντας ένα βιβλίο αποφάσισα και πειρα μετά από πολύ ψάξιμο στα μαγαζιά ένα Synodontis euptera που τον έχω ακόμα και που και αυτός όταν αγριευουν τα πραγματα με τις κιχλίδες τρέχει να κρυφτεί! Αν έχεις σκοπό να διατειρείς μόνο mbuna πρέπει να κάνεις κουμάντο στο τι ψάρια θα έχεις μαζί τους. Εγώ σήμερα ούτε τον Synodonti θα έβαζα...

Αν τελικά κρατήσεις τα cory θα έχει ενδιαφέρων να τα καταφέρεις να συνυπάρχουν, εγώ δεν τα κατάφερα... αλλά δεν υπήρχε τότε και κάποιος να μου πει αυτά που σου λένε οι φίλοι τώρα εδώ


"Τέλος πάει στο διάολο να είχε κανείς εμπειρία με τα συγκεκριμένα ψάρια και να πει, φίλε εγώ που τα είχα τόσο καιρό θέλουν τις τάδε απαιτήσεις και δεν κάνουν στο ενυδρείο σου.να το δεχτώ και να του πω ευχαριστώ."
__________________
Γιάννης
Αν δεν βρέξεις σαλόνι... mbuna δεν πιάνεις!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01401 seconds with 11 queries