Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 11-12-12, 11:00
Emi Ο χρήστης Emi δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 11-12-2012
Περιοχή: Πετρούπολη
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή Άσπρο χνούδι σε kiss

Αγαπητοί καλημέρα!
Δεν έχω καμία εμπειρία για τα ενυδρεία οπότε όπως καταλαβαίνετε μου είναι απαραίτητη η συμβουλή και η βοήθεια σας.
Έχω ένα ενυδρείο (δεν θυμάμαι τον τύπο) είναι αυτό με το ενσωματωμένο φίλτρο στην πλάτη 60-80λίτρα είναι νομίζω.
Φιλοξενεί 2 Kissκαι ένα δολάριο. Τα kissτα έχω 4 χρόνια και το δολάριο περίπου 2 χρόνια.
Τα kissδε, είναι απ’ τα πρώτα ψάρια που μπήκαν στο ενυδρείο και έχουν αντέξει τόσο χρόνια!
Το ένα απ’ τα δυο έχει μεγαλώσει πάρα πολύ , το δεύτερο (και μάλλον άρρωστο) έχει παραμείνει μικρό και είναι λιγότερο κοινωνικό απ’ τα άλλα δυο και συχνά απομονώνετε.
Παρόλα αυτά δεν έχω παρατηρήσει κάτι στην όρεξη του.
Τρώει κανονικά μια φορά την ημέρα όπως και τα υπόλοιπα.

Το νερό δεν το αλλάζουμε συχνά , συνήθως συμπληρώνουμε νερό και δεν έχουμε ρίξει ποτέ αλάτι στο ενυδρείο!
Λυπάμαι αν αυτά που γράφω δεν έχουν συνοχή.
Δεν ξέρω πολλές λεπτομέρειες ούτε τι άλλο χρειάζεται.
Αυτό που με ενδιαφέρει στην παρούσα φάση είναι να καταλάβω και να προλάβω οτιδήποτε κακό μπορεί να συμβεί.

Το πρόβλημα μου είναι ότι το ένα kiss(το μικρότερο) έχει τις τελευταίες 3 μέρες 2 κηλίδες σαν χνούδι στην ουρά.
Σας επισυνάπτω και φωτογραφία του (δεν διακρίνετε καθάρα βέβαια το χνούδι αλλά δεν μπορούσα να βγάλω καλύτερα την φωτογραφία), όπως και φωτογραφία του ενυδρείου αλλά και του μεγάλου Kiss.

Μπορείτε σας παρακαλώ να με καθοδηγήσετε;

Ευχαριστώ πολύ!

ΥΓ. Αν το προβλημα έχει συζητήθει ξανά ζητώ συγνώμη για την επανάληψη αλλά στην παρούσα φάση δεν είμαι σε θέση να διαβάσω όλες τις συζητήσεις.
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  mikro.JPG
Εμφανίσεις:  387
Μέγεθος:  92,8 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  megalo kiss.JPG
Εμφανίσεις:  473
Μέγεθος:  91,4 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  enidrio.JPG
Εμφανίσεις:  450
Μέγεθος:  110,3 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01827 seconds with 12 queries