Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #37  
Παλιά 22-03-12, 23:18
Το avatar του χρήστη Psytrancer
Psytrancer Ο χρήστης Psytrancer δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-12-2008
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 154
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από in the pond Εμφάνιση μηνυμάτων
Να σας πω παίδες. Δεν έχω κανένα πρόβλημα για τη δεξαμενή μόνο με μπετόν. Εκ των πραγμάτων είναι κάτι που μπορεί να γίνει. Το θέμα είναι άν κάτι στα 2-3 χρόνια πάει στραβά και έχουμε μια μικρή έστω ρωγμή. Μια τέτοια εξέλιξη συνήθως έχει μεγάλες απώλειες νερού. Βαθμιαία η απώλεια θα προκαλέσει την οξύδωση της συδεροσύνδεσης ώς αποτέλεσμα να μεγαλώσει το πρόβλημα.
Καλησπερα σε ολους!

Εγω με αυτα που ακουσα απο αυτους τους 1-2 που μιλησα καταλαβα οτι το "σκετο μπετο" ειναι ποιο ανθεκτικο. Καταλαβα λαθος?
Ετσι δεν το εχεις κανει κ εσυ?
Ποιο θα ηταν το καλυτερο που θα μπορουσα να κανω?

Για Λαϊνερ το σκεφτηκα αλλα δεν νομιζω οτι αξιζει....Μπορει στο μελλον να μπουνε κιαλλα δεντρα περιμετρικα κ δεν θα ηταν οτι καλυτερο νομιζω..

Στο σκαψιμο εχω κανει μια "κοιλια" τις τελευταιες 2 μερες μιας κ διαμαρτυρονται τα χερια μου!(φουσκαλες) Τελειωνω ομως...(επιτελους).

Τον χωρο φιλτρανσης ποσο να τον κανω περιπου?
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Andros Εμφάνιση μηνυμάτων
Απλα για ενα τοσο μεγαλο project θα ηταν κριμα να μην κανουμε το καλυτερο......
Γιαυτο λεω κ εγω να κανω τωρα οτι μπορω και ας μην τελειωσει οσο συντομα υπολογιζα....

Θα κανω κ καμια βουτια το καλοκαιρι να την τεσταρω! κ κατα τον αυγουστο θα την ξεκινησω παλι (fiber glass κτλ)...

Με την πολεοδομια κ την εφορια κανα προβλημα Δεν παιζει ετσι?!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Psytrancer : 22-03-12 στις 23:18 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02064 seconds with 11 queries