Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #36  
Παλιά 22-03-12, 21:07
Andros Ο χρήστης Andros δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 07-04-2007
Περιοχή: Tseri, Nicosia
Μηνύματα: 1.228
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Andros
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Yiannis59 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εδω και ισως να διαφωνισει ο φιλος μου ο Βασιλης και ο Ανδρος τον παλιο καλο καιρο πριν εμφανιστει το φιπερ ολες οι λιμες στην Κυπρο ηταν με πετρα σοβατισμενες με τσιμεντο και αμμο θαλασσης (τσιμεντοκονια αλα Ελληνικα) ολες υπερυψωμενες αρα τα τοιχώματα δεχονταν την πιεση και δεν ειχαν ποτε κανενα προβλημα για πολλα χρονια στο πατρικο μου στην Κυπρο υπαρχει ακομα λιμνη με 10 μετρα διαμετρο στρογγυλη απο το 1950 ισως και παλιότερη κατασκευασμένη με αυτο τον τροπο και εξακολουθεί να ειναι σε λειτουργία και στεγανή
Αγαπητε μου Γιαννη, γιατι να διαφωνισω μαζι σου? Εχεις δικιο σ'αυτα που λες οπως εχει δικιο κι'ο Βασιλης!

Να πω ομως κατι?
Πριν 30 χρονια τα αυτοκινητα ειχαν ενα τιμονι ενα μοχλο ταχυτητων και μια απλη μηχανη.....κι'ομως καναμε τη δουλεια μας μια χαρα!!!!

Σημερα τα αυτοκινητα εχουν τα παντα που κανει την οδηγηση απλη απολαυση....
Αυτο που θελω να πω ειναι οτι η τεχνολογια αλλαζει ο τροπος που φτιαχναμε καποια πραγματα τα φτιαχνουμε πλεον με διαφορετικο τροπο και με νεα υλικα πολυ καλυτερα απο τα προηγουμενα.....

Οποιος θελει να φτιαξει κατι με τον παλιο τροπο σκεψης/σχολης δεν σημαινει οτι αυτο που κανει ειναι λαθος. Φτανει να το κανει σωστα.......

Απλα για ενα τοσο μεγαλο project θα ηταν κριμα να μην κανουμε το καλυτερο......
__________________
MY POND

ΕΝΑΣ ΑΝΟΗΤΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ...ΕΝΑΣ ΣΟΦΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01512 seconds with 11 queries