Θέμα: Φίλτρο
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 03-02-13, 19:28
Vangelis21 Ο χρήστης Vangelis21 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-04-2012
Περιοχή: ΑΘηνα
Μηνύματα: 1.041
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ektoras Εμφάνιση μηνυμάτων
Οκ μετρήσεις μπορώ να πάρω αλλά μέχρι στιγμής δεν ξέρω ποιες και το νερό στο ενυδρείο εξατμίζεται υπερβολικά γρήγορα και αλλάζει η θερμοκρασία συνέχεια.Ενυδρείο θέλω να φτιάξω μόνος μου ένα 60 λτ και τότε θα τελειώσουν όλα τα προβλήματα. Αν πάρω μετρήσεις τι θα τις κάνω στο 15 λτ ενυδρείο αφού αλλάζουν συνέχεια τα πάντα (PH,αμμωνία κ.α).Τα φάρμακα για μετρήσεις έχουν ημερομηνία λήξης;
παληκαρι, τα προβληματα σου δεν ειναι ο ογκος του ενυδρειου σου. Ειναι οτι δεν ξερεις τι ειναι εξατμιση, τι ειναι τεστ νερου, τι ειναι μετρησεις, τι ειναι αμμωνια, τι ειναι pH, τι ειναι φιλτρο και πολλα αλλα. Δε στο λεμε (λεω) απο κακια η για να στην πω, αλλα δε θες να ακουσεις κιολας. Εδω καλα καλα δεν ξερεις τα βασικα και θες να φτιαξεις και μονος σου ενυδρειο. θες η δε θες να μαθεις? κι ασε με εμενα, εγω ειμαι και ασχετος, αχρηστος, αμορφωτος, νεος, νεουδι, αρχαριος κτλ κτλ. Αλλα κατσε διαβασε μπας και γλυτωσουν τα ψαρια


Α και να προσθεσω οτι ακομα και στο 15λιτρο , ενα νομιζεις η αν πραγματικα εσενα (οχι πως θα το ξερεις βεβαια χωρις τεστ) σου αλλαζουν οι αμμωνια, τα νιτρωδη και τα νιτρικα ολη την ωρα, ε πολλα δεν πανε καλα και ξεκινα απο εκει.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02920 seconds with 11 queries