Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #155  
Παλιά 11-05-09, 20:33
Andros Ο χρήστης Andros δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 07-04-2007
Περιοχή: Tseri, Nicosia
Μηνύματα: 1.228
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Andros
Προεπιλογή

Αυτο που θελω να πω Βασιλη, για τα πιο πανω (επειδη δεν καταλαβες τι εννοω σχημα λογου ειναι) Εκανα οτι εκανα απο μονος μου βαση της δικης μου λογικης. Και αφου ρωτας για μεγαλο λαθος να σου πω ενα το οποιο απεφυγα και ηταν βαση της δικης μου επιλογης και οχι κανενος αλλου.
Ενα μεγαλο λαθος λοιπον που απεφυγα ηταν η τοποθετηση της αντλιας που την εβαλα στο πιο μακρινο σημειο και οχι κοντα στον καταρρακτη ή στο κεντρο της λιμνης. Φαντασου να την ειχα κοντα στον καταρρακτη ποση πιεση ακομα θα εστελε στο φιλτρο. Τεσπα δεν θα κατσω τωρα να απαρυθμιζω τι εκανα σωστο και τι λαθος αλλα να μου επιτρεψεις να πω κατι και να σε παρακαλεσω να μην το παρεξηγησεις γιατι αυτο που θα πω θα το πω καλοπιστα
Συμφωνω καταρχας για το οριακα που λες μεταξυ αντλιας και φιλτρου αλλα ρε Βασιλη μου οταν απαντουμε σε καποιον συνχομπιστα πρεπει να ειμαστε λιγο πιο προσεχτικοι στο τι λεμε και βαση του τι λεμε να σκεφτομαστε και λιγο παρακατω για να δουμε αν υπαρχει καποια εναλλακτικη λυση σε καποιο προβλημα που μπορει να αντιμετωπισει καποιος. Και εξηγουμαι.......
Δεν εχω προβλημα με τον εξοπλισμο οπως ειπα απλα εξεφρασα εναν προβληματισμο κατα ποσο θα υπαρξει προβλημα στο μελλον....
Ο POYRITANOS εδωσε μια λογικη απαντηση την οποια ειχα υποψη μου με τη διαφορα οτι το νερο που θα φευγει απο το εξτρα λαστιχο θα περνουσε μεσα απο ενα DIY φιλτρο ανοιχτου τυπου χαμηλης ροης με φουλ βιολογικο υλικο δηλ...με ενα σπαρο δυο τριγονια αφου εκμεταλλευομαι την δυναμικη της αντλιας.

Ποια ηταν η δικη σου απαντηση Βασιλη????

Η δικη σου απαντηση ηταν να αλλαξω ή το φιλτρο ή την αντλια!!!!!!
Χωρις να λαβεις υποψην σου οτι με αυτη την αντλια μπορω να κανω παπαδες...
Επειδη εισαι μοντ ενας αρχαριος που αρχιζε χθες την λιμνη του και αγοραζε τον εξοπλισμο που εχω εγω και εβαζε αυτο τον προβληματισμο του στο φορουμ τον πρωτο που θα εμπιστευοταν ειναι το συντονιστη λογω της εμπειριας του ας πουμε και οχι τον απλο χομπιστα.
Θα τον εβαζες δηλ να πεταξει ή το φιλτρο ή την αντλια και να αγορασει αλλα!!!!!!
Βασιλη μου σε εκτιμω μην με παρεξηγησεις για αυτα που λεω για ονομα του Θεου απλα να προσεχουμε λιγο τι γραφουμε και δεν το λεω φυσικα για σενα για ολους μας το λεω για να μην δινουμε λαθος εντυπωσεις ή συμβουλες.
Εντελως μα εντελως φιλικα, Andros
__________________
MY POND

ΕΝΑΣ ΑΝΟΗΤΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ...ΕΝΑΣ ΣΟΦΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01671 seconds with 11 queries