Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 28-10-14, 09:55
Το avatar του χρήστη abrous
abrous Ο χρήστης abrous δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-10-2006
Περιοχή: Ν.Ηρακλειο
Μηνύματα: 211
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην abrous
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jimbit22 Εμφάνιση μηνυμάτων
pwm port expander? PCA9685. για κατω απο 5v logic μπορεις να βαλεις ενα CMOS Buffer kai jumpers για να εχεις επιλογη voltage level
Ωραιο αλλα παλι θα ξεφυγουμε . Παλι και αυτο με την λυση του jumper δεν μου λυνει το θεμα των 0 - 1.25V οπως και των 0 - 10V που παιζουν οι πιο πολλοι Τ5 -Τ8 drivers. Φοβαμαι οτι ο τελεστικος δεν αποφευγεται. Παρ'ολα αυτα το PCA ειναι μια ωραια λυση για καποιον που θελει πολλα καναλια. Θα αφησω ενα expansion connector ουτως ή αλλως που θα εχει εκτος των αλλων και το I2C bus.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jimbit22 Εμφάνιση μηνυμάτων
σωστος. σου ποσταρα ετοιμα eagle files για το interface ειναι μεσα στην σελιδα κατω κατω.
RTD?
-------------------------
ολο αυτο θα παει σε board house η θα το κανεις etching μονος σ?
Τα περισσοτερα chips απο αυτα χρειαζονται πια τεχνολογια 8/8mils που δεν πετυχαινει στον κουβα. Και για να υπαρχει καποια υποτυπωδης ποιοτητα σε mixed signal πραγματα τα 2 layer ειναι το minimum. Αν το εφτιαχνα για δουλεια δεν θα εβαζα τιποτα λιγοτερο απο 4. Εχω να κανω DIY etching απο το σχολειο . Prototyping αλλα και μικρες παραγωγες κανω τα τελευταια 15 χρονια εδω : http://www.eurocircuits.com/.

Δεν βλεπω τα Eagle files καπου. Παρ ολα αυτα καλυτερα στειλε μονο το σχηματικο σε pdf γιατι δεν εχω Eagle. Δουλευω Altium Designer.
Για το pH και τη θερμοκρασια ( RTD) θελω να χρησιμοποιησω το πολυ καλο και δοκιμασμενο AD7785. Στο κομματι της θερμοκρασιας εχω πετυχει με το συγκεκριμενο υλικο εξαιρετικα αποτελεσματα σε instumentation εφαρμογες. Και σαν κυκλωμα ειναι απλο ομως με προβληματιζει η τιμη του λιγο για εδω.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01678 seconds with 11 queries