Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #41  
Παλιά 18-03-08, 13:30
cichlidakias Ο χρήστης cichlidakias δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2008
Περιοχή: peiraeus
Μηνύματα: 41
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Οσο φυσιολογικο ειναι ενα σκαφανδρο μεσα στο ενυδρειο τοσο φυσιολογικο ειναι και τα ψαρια στο ενυδρειο, οσο και ενα πουλι στο κλουβι. Γιατι μην μου πειτε οτι ειναι φυσιολογικο για ενα ψαρι να ζει σε ενα ενυδρειο. Λεμε τοσα λιτρα για τοσα ψαρια για να μπορει να ζει στοιχειωδως και νομιζουμε πως ολα ειναι καλα και ομορφα και η ματαιοδοξια μας καλα κρατει.
Οι περισσοτεροι απο εμας εχουν κανει λαθη και στις επιλογες τους στα ψαρια και στην διακοσμηση αλλα μαθαμε. Κανεις δεν γεννηθηκε με την γνωση ετοιμη, θελει τον χρονο του για να καταλαβεις καποια πραγματα και ο κιχλιδακιας θα δει που ειναι λαθος αργα η γρηγορα. Ο μουστος δεν γινεται κρασι την επομενη μερα πως να το κανουμε. Γι'αυτο δεν καταλαβαινω γιατι καθε φορα που βλεπετε εναν δυτη σε ενα ενυδρειο καποιοι γραφουν με σχεδον απαξιωτικο υφος και καποιες φορες ειρωνικα. Ας πουμε την αποψη μας κοσμια και ας αφησουμε την ευθυνη της επιλογης στον αποδεκτη της
Φιλικα παντα
ευχαριστώ φίλε μου,
σε προηγουμενα μυνήματα τους εξήγησα ότι το ενυδρειο θα αλλάξει μέσα στο μήνα. το ξέρω ότι τώρα έτσι όπως είναι είναι χάλια, αλλά συνεχίζουνε και μου τι λένε. εγώ προσωπικά γουστάρω τα ψάρια που έχω μέσα τώρα και όχι τα σκάφανδρα. εξηγώ ότι μου αρέσει πολυ περισσότερο το ενυδρείο με πέτρες και διακοσμητικά παρά με φυτά.
τι να κάνουμε ρε παιδιά δουλεύουμε κιολας και δε μπορουμε να ειμαστε όλη μέρα πάνω από ένα ενυδρείο!!
βλέπω και μυνήματα που στέλνουν μερικοί σε νέους χρήστες και είναι ακρίβως όπως τα λες φίλε μου, με απαξιωτικό ύφος.
το forum πιστεύω ότι το δημιουργήσατε για να ακούγοντε γνωμες και απόψεις όλων και όχι από 4-5 άτομα που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα.
ο καθένας με την εμπέιρία του και με αυτά που έχει δει στα ενυδρεία του μπορεί να δίνει συμβουλές και αν θέλει αυτός που ρωταει κάτι το λαμβάνει υπόψη του.
φιλικά
Χρήστος
 
Page generated in 0,01564 seconds with 11 queries