Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 07-06-16, 16:58
Το avatar του χρήστη mathiu
mathiu Ο χρήστης mathiu δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-04-2016
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 453
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από G_AQUA Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάρα πολύ ωραίο μπράβο! Και για το όλο setup και για το αποτέλεσμα με τα φυτά σου. Τι φώς τους έχεις;

Στην 7η φωτό φαίνεται το στήσιμο να πιάνει όλο το ενυδρείο, στην 9η μόνο το δεξί μέρος. Υποθέτω ότι για να θέλεις να βάλεις ψάρια η 9η είναι η πιο πρόσφατη.
Αποψή μου είναι ότι αν φύτευες τον βυθό με ένα εύκολο χαλάκι και 2-3 εύκολα φυτά που δεν ψηλώνουν (ή και που μπορούν να μεγαλώσουν και ανθίσουν έξω απο νερό) θα ήταν ακόμα καλύτερο απο το να φαίνεται άδειος ο πάτος.
Τώρα απο ψάρια, μονομάχο παίρνει σε αυτά τα λίτρα. Δεν θέλει μεγάλα βάθη (το αντίθετο). Αλλά απο την άλλη τους κερατάδες του μονομάχους πάντα τους φοβάμαι γιατί μερικές φορές πηδάνε απο το νερό και μπορεί να σου καταλήξει στην πρασινάδα...
ευχαριστω παιδια...ναι ανοιξα λιγο τον χωρο γιατι ουτε χερι περνουσε το σκεφτηκα για χαλακι αλλα μου τελειωσαν οι σποροι βλεπεις...τους εβαλα ολους στο γαριδαδικο που παει πολυ καλα...ο βυθος εχει χαλικακι μαυρο...για φιλτρο λεω να φτιαξω ενα μικρο εσωτερικο...ειναι γνωστοι αλτες ε?
παρουσιαση θα κανω μολις το τοποθετησω και ειναι ολοκληρωμενο και δω οτι λειτουργει 100% για να μην αποπροσανατολισω καποιον που θελει να κανει το ιδιο φωτισμο εχω μια λαμπα τ8 αναπτυξης φυτων ροζ αποχρωσης...δεν ξερω αν κανει για αυτην την δουλεια...καποια συμβουλη?
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01432 seconds with 11 queries