Θέμα: Dwarf Puffers!!!!
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #242  
Παλιά 13-05-13, 13:37
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: Άνω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Και καλα θα κανεις. Γι'αυτο θελει υπομονη το χομπι, οπως και καθε ασχολια. Ποσο, μαλλον, οταν εχεις να κανεις με ζωντανους οργανισμους. Ολα πρεπει να γινουν ολα στην ωρα τους και χωρις βιασυνες.

Σε αυτο το θεμα εχουν γραφτει 9 σελιδες posts και δεν νομιζω να δεχτηκε αλλος τοσο μεγαλη βοηθεια απο αποψεις σε αυτο το forum. Το αποτελεσμα ηταν να μην ακουσεις ουτε μια λεξη απο ατομα που ασχολουνται χρονια με το χομπι, κανοντας τα δικα σου. Και ξανα τα δικα σου θα κανεις, αν συνεχισεις με την ιδια τακτικη και δυστυχως τα ψαρια σου θα εχουν την ιδια καταληξη, με μαθηματικη ακριβεια. Εκτος αν αυτη τη φορα αλλαξεις νοοτροπια, δεις τα πραγματα πιο σοβαρα και ανοιξεις καλα τα αφτια σου.

Ακουσε, λοιπον, καλα τους monster fish keepers, πλεον. Στο θεμα των puffers βοηθησα οσο μπορεσα, οχι γιατι ειμαι εμπειρος και ασχολουμαι χρονια, αλλα γιατι εχω βγαλει τα ματια μου να διαβαζω πριν τα παρω και συνεχιζω να βγαζω τα ματια μου σε διαβασμα και παρατηρηση εδω και 1.5 χρονο που τα εχω. Θα σου συνιστουσα να κανεις ακριβως το ιδιο πριν προχωρησεις στο επομενο βημα. Τα ψαρια δεν ειναι ουτε παιχνιδι, ουτε κουρδιστα για να τα κουρδισεις και να ζησουν. Εχουν απαιτησεις και καποια ακομα μεγαλυτερες απαιτησεις για να ζησουν καλα και να τα χαιρομαστε χωρις προβληματα.

Εγω να σου ευχηθω ολοψυχα καλη επιτυχια στις εξετασεις σου και να περασεις καπου που θα σου αρεσει πραγματικα. Οσοι εχουμε περασει απο αυτη τη διαδικασια, ξερουμε ποσο ζορικη ειναι.

Αντε καλο διαβασμα.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01474 seconds with 11 queries