Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 23-03-17, 15:13
Το avatar του χρήστη voas
voas Ο χρήστης voas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 29-04-2015
Μηνύματα: 4.877
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rottbea Εμφάνιση μηνυμάτων
Νικο την συγκεκριμενη φυλη την λατρευω.Ειμουν κατοχος το 98 θυληκιας βραβευμενης με εξαιρετικο χαρακτηρα.Τα αρσενικα προσπαθουν να επιβληθουν και αυτο μαλλον κανει ο φιλος μας.Για να λυθει το προβλημα θελει σωστο εκπαιδευτη και γνωστει της φυλης ,και ποσο ο σημερινος ιδιοκτητης θελει να δουλεψει με τον σκυλο του.Αν παντρευτουν αυτα τα δυο πιστευω οτι θα υπαρχει αποτελεσμα!
Δημήτρη ταιριάζουμε απόλυτα στα λεγόμενα μας!
είχα και εγώ το 2000 ένα αρσενικό που το είχα φέρει από εκτροφείο της Ουγγαρίας 50 ημερών
έχεις απόλυτο δίκιο για τον εκπαιδευτή και έτσι ακριβώς είναι,τον δικό μου τον εκπαίδευσα τότε στον Κατσικιώτη Γιώργο,είχε και ο ίδιος ένα ροτ τον ΔΙΑ,απίστευτο ζωντανό με πολλές διακρίσεις,έτσι μου μπήκε και εμένα το μικρόβιο της συγκεκριμενης ράτσας!
είναι αξιολάτρευτα ζωντανά απλά χρειάζονται τιθάσευση και σωστή μεταχείριση,έχουν κάποια θέματα ορθοπεδικά κυρίως,γιατί είναι επιρρεπείς σε δυσπλασίες και εντερικά γιατί καταπίνουν πολλές φορές αμάσητη την τροφή τους!
χρειάζονται αρκετό χώρο να τρέχουν καθημερινά,παίρνουν πολύ εύκολα βάρος εάν δεν αθλούνται και καλό είναι να μεγαλώνουν και να κινούνται σε χώμα γρασίδι κτλ και όχι σε πλακάκι τσιμεντο!
τέλος είναι επιρρεπείς στο καλαζάρ λόγο τριχώματος τους!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01422 seconds with 11 queries