Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 25-09-11, 23:22
africano Ο χρήστης africano δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-09-2010
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 151
Προεπιλογή

Επειδη καλη η βιολογια του 1994 αλλα σημερα εχουμε 2011 ... σου απαντω σε ολα με μια ΑΠΟΔΕΙΞΗ DNA

However, a team of biologists, led by Dr Domino Joyce from the University of Hull, examined the DNA from 50 species of cichlid and found that their DNA shows a recent history of hybridization.
She continues: “The discovery that the 500 or so species which have evolved in this lake have a history of hybridization raises the real possibility that it could be hybridization itself which has speeded up the evolutionary process in these fish.”
The study entitled Repeated colonization and hybridization in Lake Malawi cichlids is published today in Current Biology.


500 και παραπανω ειδη που εξελιχθηκαν στην λιμνη προερχονται απο υβριδισμο...να θυμησω οτι λιγοτερα απο 1000 ειδη εχουν καταγραφει συνολικα!!!

Η μελετη εχει τιτλο "επανηλημενη αποικιοποιηση και υβριδισμος στη λιμνη Μαλαουι..." κοινως οι ανθρωποι απεδειξαν οτι τα ειδη πανε απο το ενα σημειο της λιμνης σε αλλο και υβριδιζουν με τα ειδη που προυπηρχαν στο νεο σημειο... εξου και τα 500 ειδη που απο το dna του εχει αποδειχτει οτι προερχονται απο υβριδισμο....τι δεν ειναι κατανοητο σε αυτο ???? ειλικρινα απορω...

Συνεχιζεις μετα απο αυτο και μου λες για μετρα και σταθμα της μητερας φυσης????

Ο επαναλαμβανομενος υβριδισμος εχει κανει το θαυμα των χρωματων σε αυτην την λιμνη... τελος!! δεν το λεω εγω το λενε οι ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ.

Το αστειο ειναι που στην υπογραφη σου βλεπω 3 ψαρια που θα μπορουσαν να χαρακτηρισουν στο λεξικο την λεξη υβριδισμος!!! τεσπα αν δεν σε πειθουν οι μελετες μαλλον δεν θα σε πεισω ουτε εγω... καληνυχτα....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01639 seconds with 11 queries