Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 10-07-07, 19:35
Το avatar του χρήστη GeFior
GeFior Ο χρήστης GeFior δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-04-2007
Περιοχή: ΚΩΣ
Μηνύματα: 126
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από crazyio Εμφάνιση μηνυμάτων
και εμένα δεν μου μοιάζει με υβρίδιο συγκριτικά με τα δικά μου, άλλα όπως είπανε και τα παιδιά ένα καλό φαγοπότι το θέλει για να έρθει στα ίσια του.
Μαλλον θα το ελεγα απροσαρμωστο.
Απο χθες σαν να βλεπω μια διαφοροποιηση στη συμπεριφορα του, δειχνει καποιες φορες σαν να θελει να ενταχθει στο συνολο.
Οσο αφορα τη διατροφη του απο χθες του ριχνω πανω απο τη πιατσα του τριμμενη τροφη της Hikary, της Tetra... Ιδωμεν.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από crazyio Εμφάνιση μηνυμάτων
Όσο για το θέμα της ευθανασίας που αναφέρθηκε προσωπικά να πώς είμαι εναντίων τέτοιων ενεργειών.
Ό,τι και αν είναι, απο την στιγμή που είναι στα χέρια μας και δεν υπάρχει θέμα ζευγαρώματος εγώ δεν θα το "σκότωνα", "θανάτωνα".
Γιατί μην ξεχνάμε πως η λέξη "ευθανασία" στην προκειμένη περίπτωση είναι ίδια με την λέξη σκοτώνω, θανατώνω.
Σκέψου να σκοτώναμε όποιον είχε κάτι διαφορετικό απο εμάς...
ίσως ατυχές το παράδειγμα αλλά μπορούμε να το δούμε και απο αυτή την οπτική γωνεία ...
Σε παλαιοτερο post μου αναφερω οτι απο τη στιγμη που σχηματιστει ενα ζευγαρι αυτο και καποια αρσενικα θα επισταρφουν.
Αυτο που ειπα με την Αθανασια την Ευ ηταν ενα λογοπαιγνιο, ισως ατυχες και φυσικα το να σκοτωσεις ενα υβριδιο δεν εχει καμμια σχεση με την ευθανασια, αλλα με την επιλογη του ειδους.
Μια μεθοδος που εχει δοκιμαστει κατα κορον στο ανθρωπινο ειδος, βλεπε Χιτλερ με τους εβραιους, τους τσιγγανους αλλα και με μας παλαιοτερα...Σπαρτη Καιαδας...ετσι.
Διαβαζοντας το forum εχω καταλαβει οτι το θεμα της ευθανασιας ειναι ενα ακρως ακανθωδες και διχαστικο θεμα που εχει να κανει και με την ευαισθησια του καθενος.
Σε ενα ζοωφιλο η ευθανασια ειναι μια επιλογη εστω η τελευταια.
Μεσα στο forum εχω διαβασει και πολλες ακροτητες, που εχουν σχεση με την ευθανασια με τελευταια αυτη με τις δυο περκες.
Παιδια "ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ" και αγγλιστι "all in good measure".
--------------------------------------------
Μηπως να κανουμε κανενα γκαλοπ
__________________
You might wake up one day and realise that you lost a stone while you were too busy searching for diamonds...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01619 seconds with 11 queries