Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 09-02-07, 02:32
Το avatar του χρήστη GhostShip
GhostShip Ο χρήστης GhostShip δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 365
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην GhostShip
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από acg301 Εμφάνιση μηνυμάτων
GhostShip αν παραμείνεις σε T8, τα watt πάνε με το μήκος, οι δικές σου ας πούμε είναι 90εκατοστά (σχεδόν) μήκος αφού είναι 30 watt.
Για να αυξήσεις τα watt χωρίς να αυξήσεις το μήκος πρέπει να πας για παράδειγμα σε T5 (ή να προσθέσεις λάμπες φυσικά).
acg301 οι λάμπες μου έχουν μήκος 89.46cm !Βασικά δε ξέρω τι να κάνω, κοιτάξτε(και συ Θάνο) τα φυτά που σκοπεύω να βάλω είναι μεσαίων απαιτήσεων μέχρι και υψηλών(υψηλών θα είναι 3-4 όπως τα: aponogeton boivinianus, aponogeton madagascariensis, eusteralis stellata, myriophyllum tuberculatum red, εννοείτε πως δε θα μπούν όλα μαζί! Απο τα παραπάνω θα βάζω πρώτα των λιγότερων απαιτήσεων, αν δω οτι ποιάνει και πέρνει τα πάνω του θα συνεχίζω στο επόμενο όσπου να βάλω και αυτό με τις μεγαλύτερες απαιτήσεις τελευταίο! Ξέρω πως είναι πολύ δύσκολο να "ποιάσουν" αυτά τα φυτά αλλά με τη βοήθειά σας και πάνω απ'όλα υπομονή πηστεύω πως θα τα καταφέρω!!!).Τα υπόλοιπα φυτά θα είναι μεσαίου και μικρού βαθμού απαιτήσεων!

Με βάση λοιπόν όλα τα παραπάνω, συνεχίζω με περισσότερες t8 ή πάω σε t5?(και πόσες αντίστοιχα?) Από τις λάμπες που έχω ποιές αντικαθηστώ με τι και αν δεν αντικαθηστώ καμία απ'τις υπάρχων και απλά προσθέτω κι άλλες λάμπες με ποιά σειρά θα μπουν? Γενικά πως και τι?
__________________
Δημήτρης
Aquarium can constitute high aesthetic and internal calm product !

http://www.zoofilia.gr/newsletters/stopviolence.html

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ...!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01841 seconds with 11 queries