Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 28-12-14, 17:45
leonidastria Ο χρήστης leonidastria δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-11-2011
Περιοχή: Τhessaloniki
Μηνύματα: 105
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από takis_gt Εμφάνιση μηνυμάτων
Σου προτείνω να βγάλεις τον ζεόλιθο, μπορεί να σου καταστρέψει τη βιολογία, και ίσως για αυτό να έχεις 0 νιτρικά, γιατι ο ζεόλιθος ίσως να κραταέι ολη την αμμωνία και να μην υπάρχει βιολογία. Βγάλε τον για 1-2 ημέρες και κάνε μετρήσεις, αν σου ανεβάσει αμμωνία , τον ξαναβάζεις και ψάχνεις για μπόλι
Το ψαρακι εφυγε τελικα ταξιδι...Το ερωτημα παραμενει παντος ...ας πουμε οτι ο ζεολιθος δεν αφηνει να αναπτυχθει η βιολογια και οτι βιολογια ειχα απο πριν χαθηκε.Μα δεν μετραω αμμωνια ,νιτρωδη και νιτρικα οποτε τι κι αν δεν εχω βιολογια ,οι επιβλαβεις ουσιες λοιπουν για να κανουν ζημια στα ψαρακια μου.Ειναι μυστηριο παντος και τα δυο μολυ σαιλφιν που ειχα ,μας αφησαν χρονους.Ξεχασα να ανδερω οτι τα φυτα αναπτυσονται καλα και γρηγορα που σημαινει οτι δεν λοιπουν τα νιτρικα .Επισης ξεχασα να αναφερω οτι ποτε ποτε βαζω και "εξελ" .Να εκανε αυτο την ζημια στο ψαρακι?Θα κανω το πειραμα να βγαλω τον ζεολιθο και να αρχισω να ξαναμετραω να δω τι θα βγαλω και θα ανεβασω τα αποτελεσματα.Γνωμη μου ειναι οτι τελικα δεν φταιει ο ζεολιθος και πολυ πιθανον να μην μαθουμε ποτε τι εφταιξε.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01416 seconds with 11 queries