Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #45  
Παλιά 01-02-16, 13:30
Mitsos Ο χρήστης Mitsos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-02-2003
Περιοχή: Ampelokipoi
Μηνύματα: 427
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην Mitsos Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Mitsos Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Mitsos
Προεπιλογή

Επιτέλους έγινε δοκιμή με νερό!
Ευτυχώς όλα καλά χωρίς διαροές κτλ...
Η λάμπες θα αντικατασταθούν με led οποτε η μπλε του θαλασσινου που βλέπετε θα φύγει... (δίνει όμως πολύ ωραίο χρώμα στο ενυδρείο μακάρι να γινόταν να το αφήσω με τις αφρικάνες )



Προβληματισμοί:
Οι κόντρες του Juwel


Το πήρα απόφαση να μην τα πειράξω αλλά η εικόνα είναι κάπως ανησυχητική...
Βέβαια απο οτι είδα σε πολλά forum και του εξωτερικού το κάτω μέρος εσωτερικά ξεκολάει σε όλους αλλά δεν ειναι ωραίο...
Φανταζομαι η πίεση στα πλαϊνά θα μειωθεί λίγο εφόσον θα μπούν άμμος και πέτρες και θα μειωθεί ο όγκος του νερού



Υπερχείληση:


με την Jebao DCT4000 οι σωλήνες Φ40 δεν έχουν πρόβλημα να κατεβάσουν όλο το νερό όταν ειναι στο 100%
σκοπεύω να την λειτουργήσω στο 60-80%
Ακόμα με προβληματίζει ο θόρυβος γιατί αν κλείσω πολύ την βάνα ανεβαίνει η στάθμη μέσα στο ενυδρείο και με το αντίστροφο έχω αέρα στους σωλήνες... περισσότερο ακούγεται το νερό μέσα στον σωλήνα που κατεβαίνει
Κανένα tip απο τους εμπειρους?
Επίσης ο controller εχει το καλό να ρυθμίζεις την ροή αλλά αν τα φτιάξω όλα να λειτουργούν αθόρυβα στο 70% και το πάω στο 100% πάλι ανεβαίνει η στάθμη...
Με φοβίζει λίγο γιατί δεν ξέρω τι μπορεί να συμβεί καμία φορά μετά απο διακοπή (και ξεκινήσει στο 100%) ή μήπως το πειράξω κατα λάθος ή κάποιο παιδί πατήσει κάτι... πιστεύω να το λύσω με τους αισθητήρε στάθμης που θα βάλω για να αποφύγω τέτοια προβλήματα...

Το κομμάτι της αναπλήρωσης στο sump το αφήνω άδειο για αρχή ώστε αν έχω κάποιο απρόοπτο που δεν έχω σκεφτεί τώρα να πάει εκεί το επιπλέον νερό που θα κατέβει..
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01723 seconds with 11 queries