Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 04-11-08, 15:54
Το avatar του χρήστη aaaooll
aaaooll Ο χρήστης aaaooll δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-03-2007
Περιοχή: Κομοτηνή
Μηνύματα: 1.104
Send a message via Skype™ to aaaooll
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xontros Εμφάνιση μηνυμάτων
Και μια και είπε και ο Χαλβαδούκος για διαρροή, δε φαίνεται καλά στις φωτογραφίες σου πώς έχεις κάνει τις ενώσεις..

Πολλοί χρησιμοποιούν "συνδέσμους" για σωληνάκι σιλικόνης (για αεραντλίες), τρυπάνε το καπάκι, τους βάζουνε, και τους "σφραγγίζουνε" με σιλικόνη γύρω γύρω..

Νομίζω ότι η πιο εύκολη και "στεγανή" λύση είναι να ανοίξεις μία τρυπούλα μικρότερη από τη διάμετρο που έχει το σωληνάκι, και να το περάσεις από μέσα (το κόβεις τριγωνικά για να μπει ή άκρη του, και τραβάς από την άλλη με ένα πενσάκι), όπως γράφει και στο σχετικό υπόμνημα του GAB.. Απλό, ούτε σιλικόνες, ούτε τίποτα, και με πολύ λιγότερες πιθανότητες να χάνει..
ετσι το εκανα κ εγω, αλλα εβαλα και συλικονη...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από halvas69 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μακάρι Τασούλη, αλλά έχω νομίσει και εγώ ότι δεν υπάρχει περίπτωση να χάνει, όμως και δυστυχώς είναι σχεδόν αδύνατον να το καταλάβεις.
Μία ιδέα ρίχνω μην νομίζεις ότι το δέσαμε ότι χάνει, απλά να το έχεις πάντα υπ όψιν σου.
ας ελπιζουμε... βλεπωντας και κανοντας θα δουμε ως το βραδυ πως θα παει...
-------------------------
μπα... κάτι δεν παει καλα... σημερα βγαζει 6 το λεπτο...

Ισως φταίω κ εγω, για να λιώσω την ζάχαρη, την εβαλα στο μπουκαλι, και την κουνουσα με ζεστο νερο για να λιωσει... δεν την ελιωσα σε κατσαρολακι, του στιλ "συρόπι"...

τι λετε?
__________________
Πόση μνήμη έχει υπολογιστεί ότι έχει ο άνθρωπος???
200 ΜΒ!!!
My first:
Αξία Ανεκτίμητη!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aaaooll : 04-11-08 στις 15:54 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01564 seconds with 11 queries