Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #84  
Παλιά 23-04-09, 11:12
Το avatar του χρήστη POURITANOS
POURITANOS Ο χρήστης POURITANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-07-2007
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 780
Προεπιλογή

Δε νομίζω ότι μια ολοκάθαρη λίμνη είναι αυτό που πραγματικά θέλω.
θέλω να μπορώ όσο γίνετε φυσικά να μπορώ να τα διακρίνω κιόλας μες στο νερό και να μη βλέπω κάτι πορτοκαλί που κινητέ αλλά δε θέλω κρύσταλλο νερό. προτιμώ λίγο μπιχλα κάτι που θεωρό βοήθα στη βιολογία της λίμνης .
Κοιτά να δεις αν είχα μονοκατοικία με αυλή όλα θα ήταν διαφορετικά. και ρυάκια θα είχα και ογκολίθους θα είχα φέρει και φοίνικες αριστερά και δεξιά της λίμνης θα έβαζα και φίλτρο ίσως έπαιρνα με το ξέχωρο μηχανικό της προφιλτρο και ένα σωρό ακόμα.
λογού μικρής γης που μου ανάλογη και λόγω του κλέψει που παίζει (κοινόχρηστο χώρο πολυκατοικίας άλλοι κανόνες) προσπαθώ με τρόπους να πετύχω ένα αξιόλογο τρόπο φιλτρανσης με μικρό κόστος λογού φόβου να μου κλέψουν την αντλία σκεπάζοντας την με πλάκες από πάνω.
Εδώ λεμέ να κάνουμε χτιστά τραπέζια και παγκάκια μη μας τα σηκώσουν.
Έχω δει πολύ καλά μηχανήματα αλλά ...γι λογούς που προανέφερα δε μπορώ να προχωρήσω.

Σε ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρων σου.
----------------------------------------------------------------------------------------------
για ρεύμα για την αντλία της λίμνης είδα και πάνελ για φωτοβολταικα αλλά μετά από ποιο ώριμη σκέψη είπα ότι κάποια μέρα θα λείπουν και να πετάξω 500 ευρώ έτσι δε το κάνω.

Αν αρχίσω να λέω γιατί έκανα εκείνο και το άλλο αστά να πάνε.
Αν είχα μονό την λίμνη όλα θα είχαν τελείωση από Πέρση.
Έλα που πρέπει να δω τι περίφραξη πρέπει να κάνω να συμφωνήσουν και οι υπόλοιπη της πολυκατοικίας, να κάνω ένα κιτίο για το ρεύμα κάτω στην αυλή μου, να βρω τρόπο να κατεβάσω ρεύμα από το σπίτι αλλά να μην χαλάει την όψη της πολυκατοικίας να μετακομίσω την ύδρευση . και ένα σωρό ακόμα που μου έχουν κάνει το βίο αβίωτο
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01629 seconds with 11 queries