Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #83  
Παλιά 23-04-09, 10:55
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Φίλε Βασίλη και συνονόματε,

Ουδέποτε μου δώσετε το χρόνο να βρώ τα παραδείγματα που σου έχω παρουσιάσει. Ξέρεις, ο σχεδιασμός τέτοιων πραγματων ιδιαίτερα αν θέλουν αλλαγές προσαρμογής, απαιτούν πάρα μα πάρα πολύ χρόνο. Έχω και τη δουλειά μου, την οικογένειά μου αλλά και ζωντανά που εξαρτώνται από εμένα. Μου ρίξατε αρκετές μπικτές, εντούτοις κακία δεν κρατώ σε κανέναν.

Έχεις εκφραστεί και θέλεις καθαρή λίμνη, χωρίς σκόνες, λάσπη, φύλλα και άλλα παράγωγα. Το συγκεκριμένο σχέδιο φίλτρου όπως το διατυπώνεις δεν θα σε καλύψει απόλυτα. Ιδιαίτερα αφού δεν είναι δυνατόν να πας σε χαμηλότερο βάθος, θα σου πρότεινα την δημιουργία/πρόνοια για εφαρμογή skimmer τώρα που είσαι ακόμα στο σχεδιασμό.

Η σκόνη ενώ πρωτοκαθήσει στην επιφάνεια της λίμνης, παραμένει για αρκετό διάστημα πριν βυθιστεί και γίνει μέρος του νερού και αργότερα της λάσπης στον πυθμένα. Το ίδιο ισχύει και με τα φύλλα, λουλούδια, έντομα, ή οτιδήποτε άλλο πέσει στη λίμνη. Υπάρχουν σκίμμερ τα οποία ανακυκλώνουν την επιφάνεια της λίμνης, μαζεύοντας όλες τις ακαθαρσίες πριν γίνουν μέρος της λάσπης της λίμνης. Έτσι χρησιμοποιείς την τεχνολογία αποφεύγοντας ταυτόχρονα τα οποιαδήποτε προβλήματα στο μέλλον.
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01415 seconds with 11 queries